Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama

Garwoliński sanepid ukarze prezydenta Dudę?

Opublikowano: 28 maj 2020, 11:05 Kategoria Aktualności
andrzej dudasanepidskarggarwolintargtargowisko
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie wpłynęła skarga na działanie prezydenta. Andrzej Duda, podczas sobotniej wizyty na targu, miał naruszyć m.in. przepisy o zachowaniu dystansu społecznego. O sprawie poinformował tygodnik Wprost. - Skarga jest aktualnie rozpatrywana - mówi w rozmowie z nami szefowa garwolińskiego sanepidu Dorota Brojek.

Skargę złożył Andrzej Tomczak. Dziennikarz na początku maja został ukarany grzywną 10 tys. zł za udział w proteście przedsiębiorców w Warszawie.

W skardze dziennikarz uważa, że prezydent zorganizował w sobotę nielegalne zgromadzenie na targowisku w Garwolinie. Ponadto w tłumie nie były zachowane bezpieczne odległości. Andrzej Tomczak domaga się nałożenia na Andrzeja Dudę ?stosownej kary?. ?Biorąc pod uwagę, iż działania te są podejmowane notorycznie, mimo ogłoszonego stanu epidemicznego oraz stosowanych ograniczeń, nakazów i zakazów. Jawne łamanie przepisów przez Prezydenta RP jest w sposób szczególny naganne? ? cytuje fragment skargi Tygodnik Wprost na stronie internetowej

reklama


- Skarga jest aktualnie rozpatrywana. Mamy na to ustawowo 14 dni. Dzisiaj spotykamy się z prawnikiem w tej sprawie ? mówi w rozmowie z nami Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie Dorota Brojek. Urzędniczka nie chce na tym etapie podawać szczegółowych zarzutów, które zostały ujęte w skardze.

łk

fot. arch. -  Jakub Szymczuk KPRP - sobotnia wizyta prezydenta na targu w Garwolinie


Komentarze  

+12 #7 kampaniaPiotr 2020-06-01 09:26
Powinni ukarać prezydenta, ale najlepszą konsekwencją będzie koniec jego prezydenckiej kariery! I to możliwe dzięki wizycie w Garwolinie i Maciejowicach.
Cytować
+6 #6 Bez jajOtto 2020-05-30 02:23
Chyba co niektórzy tutaj sobie żartują, zdjęcia to jedyne wiarygodne źródło... Mówią więcej niż słowa i są obiektywne, a mimo wszystko znajdą się idioci którzy napiszą ze była zachowana bezpieczna odległość... Dajcie spokój, trzeba być człowiekiem a nie marionetką bo popieram prezydenta więc nie widzę. Ja byście dostali mandat a potem Duda bezkarnie olewa to co sam zarządza to inaczej byście pisali. A zdjęcie z lesniczowki widzieliście czy też nie? Oczka zamknięte b... Hipokryci
Cytować
+11 #5 ŚlepyCzy co? 2020-05-29 21:03
Cytuję Jerzy:
Byłem na garwolińskim rynku w sobotę podczas wizyty prezydenta. Stwierdzam z pełną odpowiedzialnością, że Panowie z ochrony Pana Prezydenta sprawnie dbali o zachowywanie odpowiedniej odległości pomiędzy osobami kroczącymi za Panem Prezydentem.

Popatrz Jerzy na zdjęcia to może Ci pamięć wróci.
Cytować
-8 #4 KłamstwoJerzy 2020-05-29 16:38
Byłem na garwolińskim rynku w sobotę podczas wizyty prezydenta. Stwierdzam z pełną odpowiedzialnoś cią, że Panowie z ochrony Pana Prezydenta sprawnie dbali o zachowywanie odpowiedniej odległości pomiędzy osobami kroczącymi za Panem Prezydentem.
Cytować
+21 #3 Gdzie byłaPOLICJA 2020-05-29 09:19
Czy Policja była na miejscu zgromadzenia? Jeśli tak to dlaczego nie ukarała zgromadzonych? Kto z Komendy w Garwolinie jest za to odpowiedzialny? Są zdjęcia można sprawdzić.
Cytować
+9 #2 D.Andrzej 2020-05-28 16:41
Ukaże??? Ukazała to już telewizja, a ukaRZe kompetentny organ (wątpię...)
Cytować
+12 #1 Strzał w kolanokonio 2020-05-28 15:35
Nad czym się zastanawiać ,przecież zdjęcia nie kłamią,teraz wyjdzie czy pani z Sanepidu ma cojones..a raczej jej zwierzchnicy.Za stanawiam się nad jednym kto doradził panu prezydentowi przyjazd do Garwolina?Przec ież w naszym mieście będzie miał ponad 50% poparcia,jaki jest sens przekonywać PRZEKONANYCH.Te raz jak w filmie "Sprawa się rypła" (polecam tę polską komedię),
opozycja będzie walić jak w kaczy kuper ,że przecież Primus inter pares jest też obywatelem.i powinien podlegać tym samym prawom.Nie wiem ale mam przeczucie ,że Garwolin będzie "zakonnicą" dla pana prezydenta..cza s pokaże.Pozdrawi am!!!!konio
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama