reklama
reklama
reklama

O przemocy z seniorami w bibliotece

Opublikowano: 20 lipiec 2021, 15:28 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinbibliotekaprzemoc
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie we współpracy z Urzędem Miasta Garwolin, Miejską Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Garwolinie, Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczna i Klubem Seniora w Garwolinie realizuje cykl działań profilaktycznych, ukierunkowanych na ograniczenie zjawiska przemocy w rodzinie. Odbiorcami tego projektu są seniorzy z całego powiatu garwolińskiego.

W miniony piątek do miejskiej biblioteki przyjechała reportażystka Katarzyna Surmiak-Domańska. Spotkanie otworzyła Burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak. Spotkanie dotyczyło sytuacji osób doznających szeroko rozumianej przemocy w rodzinie.

Dziennikarka napisała reportaż ?Mokradełko?, który dotyczy sytuacji kobiety krzywdzonej przez wiele lat przez swojego ojca. Katarzyna Surmiak-Domańska odbyła szereg spotkań i rozmów z osobami z najbliższego otoczenia kobiety, które opisała w formie reportażu. Kontekst społeczny sytuacji skrzywdzonej kobiety był punktem wyjścia do rozmowy na temat uwarunkowań przemocy, skutków i sposobów jej zapobiegania.

reklama


 

Kolejne spotkanie w cyklu już 29 lipca. Tym razem bohaterką będzie Sylwia Chwedorczuk, edytorka listów Marii Dąbrowskiej i Anny Kowalskiej. Tematem przewodnim rozmowy będzie tolerancja i szacunek w kontekście opowieści o niezwykłej relacji dwóch pisarek. Wydarzenie adresowane jest do seniorów i wszystkich osób zainteresowanych literaturą, historią, etyką.

Sylwia Chwedorczuk to badaczka literatury, edytorka i pasjonatka listów Anny Kowalskiej i Marii Dąbrowskiej. Pracę doktorską obroniła w Instytucie Badań Literackich PAN. Publikowała w ?Twórczości? i w ?Dialogu?. 

KPP Garwolin/red.

fot. KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama