Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama

Most po remoncie, strażacy z wyposażeniem

Opublikowano: 30 listopad 2022, 08:55 Kategoria Aktualności
gmina parysówmostospstraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W gminie Parysów odbyło się poświęcenie i oddanie do użytku nowo wyremontowanego mostu w miejscowości Kozłów na rzece Świder oraz przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek OSP.

Dzięki zaangażowaniu samorządu Mazowsza, a w szczególności Janiny Ewy Orzełowskiej sześć jednostek ochotniczej straży pożarnej otrzymało sprzęt specjalistyczny, który jest niezbędny podczas wielu akcji ratunkowych i wezwań w teren oraz środki ochrony osobistej strażaka, które poprawią bezpieczeństwo i komfort pracy strażaków.

Jednostki ochotniczej straży pożarnej, które otrzymały dofinansowanie to OSP Parysów, OSP Łukówiec, OSP Wola Starogrodzka, OSP Starowola, OSP Kozłów oraz OSP Choiny. Łączna kwota wykorzystanej pomocy finansowej to około 20 000,00 zł. Dofinansowany również został remont budynku użytkowanego przez OSP Łukówiec w kwocie około 27 000,00 zł.

reklama


Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na remont mostu w miejscowości Kozłów wyniosło około 120 000,00 zł.

W poniedziałek poświecenia nowo wyremontowanego mostu oraz sprzętu strażackiego dokonał ksiądz kanonik Włodzimierz Tendorf Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Parysowie.

UG Parysów, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama