Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 30 listopad 2022, 09:04 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 21 do 27 listopada.

Auto wypadło z drogi

21 listopada. Na drodze wojewódzkiej nr 807 w miejscowości Godzisz przed godz. 23 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, który wypadł z drogi. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu instalacji LPG i odłączeniu akumulatora. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

reklama


Pożar samochodu

21 listopada. W Łaskarzewie przed północą doszło do pożaru samochodu osobowego, który został ugaszony przed przybyciem zastępów straży pożarnej przy pomocy gaśnicy proszkowej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu pojazdu kamerą termowizyjną. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP.

Z udziałem trzech aut

22 listopada. W Garwolinie na Alei Legionów przed godz. 17 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Pojazdami łącznie podróżowały cztery osoby i żadna z nich nie odniosła obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Dachowanie w Jaźwinach

22 listopada. W Jaźwinach po godz. 17 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego, który wypadł z drogi i znajdował się w rowie w pozycji na dachu. Pojazdem podróżował tylko kierujący, który nie odniósł obrażeń. Działania zastępu PSP oraz zastępu OSP trwały ponad godzinę.

Ślisko na DK 76

24 listopada. O godz. 1:35 w Chrominie kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Ciągnik siodłowy znajdował się w rowie, natomiast naczepa usytuowana była w poprzek drogi blokując całkowicie ruch na drodze krajowej nr 76. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach nie odnosząc żadnych obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na wyciągnięciu pojazdu z rowu i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Wypadek na S17

24 listopada. W Trzciance na trasie S17 o godz. 8:30 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech pojazdów: samochodu ciężarowego ; samochodu dostawczego oraz dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowali tylko kierujący i jeden z nich został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego, pozostali nie odnieśli obrażeń. W działaniach trwających blisko pięć godzin udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar auta

24 listopada. W Górznie na ulicy Bankowej po godz. 15 doszło do pożaru samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palące się auto, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zjechał z drogi

24 listopada. Przed godz. 18 w Lipówkach na ulicy Leśnej samochód osobowy wypadł z drogi i znajdował się w rowie w pozycji na boku. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, którą następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożary sadzy

Ponadto w minionym tygodniu jednostki ochrony przeciwpożarowej wyjeżdżały trzy razy do pożarów sadzy w kominie w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama