Zasłużeni według Miasta

Opublikowano: 20 kwiecień 2017, 14:54 Kategoria Aktualności
zasłużony

Po raz 12. Powiat Garwoliński przyzna w tym roku tytułu „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” osobom i instytucjom w 7 różnych kategoriach. Swoich kandydatów w każdej z nich przedstawi także Rada Miasta Garwolina. Na wczorajszej komisji spraw społecznych wytypowano nazwiska zasłużonych.

Tytuł honorowy „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” nadawany jest osobom fizycznym i prawnym, organizacjom pozarządowym oraz innym jednostkom nieposiadającym osobowości prawnej, które całokształtem swej działalności zawodowej lub społecznej albo realizacją swoich zadań przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu, albo też poprzez inne swoje osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie.

Tytuł ten może być nadawany w następujących dziedzinach: nauka i oświata, kultura i sztuka, sport, rozwój gospodarczy, działalność samorządowa, rolnictwo i ochrona środowiska, działalność społeczna.

Swoich kandydatów do tytułu w poszczególnych kategoriach mogą zgłaszać między innymi rady miast i gmin powiatu garwolińskiego. Muszą to zrobić w formie uchwały podjętej na sesji rady. Na wczorajszej komisji spraw społecznych radni Garwolina wytypowali swoje propozycje. Za działalność społeczną radni chcieliby wyróżnić Hannę Stefańską-Baran, za działalność samorządową byłego burmistrza Tadeusza Głaska. W dziedzinie kultura i sztuka do tytułu zaproponowano Teatr Rękawiczka, w sporcie – zespół Vita-Sport Zdrowie Garwolin, a w rozwoju gospodarczym – Bank Spółdzielczy w Garwolinie. W dziedzinie nauka i oświata wyróżnienie zdaniem radnych należy się Szkole Podstawowej nr 1 w Garwolinie, a w dziedzinie rolnictwo i ochrona środowiska – Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Garwolinie.

Czy kandydatury zostaną zaakceptowane przez wszystkich radnych, dowiemy się na najbliższej sesji rady.

Wnioski z kandydaturami można składać do 30 kwietnia, a laureatów poznamy prawdopodobnie podczas Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego.

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież