Rocznicowe uroczystości w Maciejowicach

Opublikowano: 14 listopad 2017, 13:26 Kategoria Aktualności
Maciejowice11 listopada

Gmina Maciejowice uczciła 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada odbyły się uroczystości z udziałem władz gminy oraz mieszkańców.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Maciejowicach pod przewodnictwem ks. Adama Zawistowskiego. W uroczystościach udział wzięli: przedstawiciele władz samorządowych, zakładów pracy oraz zgromadzeni mieszkańcy Gminy Maciejowice. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe: Publicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Maciejowicach, Związku Bojowników o Wolność i Demokrację niesiony przez młodzież szkolną, a także Ochotniczej Straży Pożarnej z Maciejowic oraz Podłęża.

Po mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości zgromadzili się przed pomnikiem „Obrońcom Ojczyzny”. Wójt Gminy Maciejowice Sylwester Dymiński w swoim wystąpieniu mówił między innymi o pamięci o tych, którzy oddali życie za ojczyznę. - Dzieje naszej ojczyzny, to rzadko dni szczęśliwe i spokojne (…). Częściej życiu naszych rodaków towarzyszyła groza, lęk przed wrogim sąsiadem, niewola i walka o wolność. Mimo tego, prześladowani i skazani na tułaczkę Polacy nie stracili ducha, wierzyli, że Polska odzyska niepodległość – mówił wójt.

Uroczystości rocznicowe uświetnił chór parafialny. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem, oddając hołd poległym bohaterom. Na zakończenie obchodów w Muzeum im. T. Kościuszki w Maciejowicach odbyła się prelekcja Adriana Pogorzelskiego pt. „Dziedzictwo archeologiczne gminy Maciejowice w świetle najnowszych odkryć” połączona z wystawą militariów.

maciejowice.pl/oprac. red.

fot. maciejowice.pl

Zobacz galerię zdjęć

 

Komentarze  

0 #2 UberUrban 2017-11-16 17:44
Dekomunizacja w Gminie Maciejowice...
Cytować
+1 #1 prawdanaga 2017-11-14 19:37
przyszli ci co musieli....
Amen
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież