reklama
reklama
reklama

Czwarta karetka w powiecie stała się faktem

Opublikowano: 29 listopad 2017, 06:59 Kategoria Aktualności
wilgaratownictwo medyczneszpital
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Symbolicznym przecięciem wstęgi uroczyście otwarto czwarte w powiecie miejsce wyczekiwania dla zespołów ratownictwa medycznego w Wildze.

Po ośmiu latach starania władz samorządowych i dyrekcji szpitala przyniosły efekt. Wojewoda mazowiecki przyjął zmianę planu ratownictwa medycznego, która zakładała wprowadzenie czwartego miejsca wyczekiwania karetki w powiecie garwolińskim. Nowa, lokalizacja w Wildze będzie działać 12 godzin na dobę i przyczyni się do sprawniejszego działania służb ratowniczych w powiecie. Przy wyborze ważną kwestią była bezpośrednia bliskość ruchliwej trasy wojewódzkiej nr 801.

- Chciałbym podziękować za inicjatywę i aktywność, to niezwykle ważne by widzieć potrzeby lokalne. Jest to spojrzenie, którego nie ma na poziomie województwa, rządu, bądź kraju. Właśnie dlatego możemy polegać na lokalnych działaczach i dyrektorach szpitali, którzy rozpoznają te potrzeby ? mówił wczoraj podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz.

reklama


- Hasło o potrzebie karetki było rzucane od ośmiu lat. Po wielu próbach udało się, a całość zorganizowana została naprawdę szybko. Należą się podziękowania dla samorządu, ponieważ przygotowane dla ratowników pomieszczenia są na naprawdę wysokim poziomie i zapewniają godne warunki pracy ? zaznaczał poseł Grzegorz Woźniak.

- Chciałbym złożyć podziękowania od mieszkańców gminy. Ta karetka jest bardzo potrzebna, przede wszystkim mieszkańcom, ale także osobom korzystającym z drogi wojewódzkiej nr 801. Ruch na tej drodze wzrasta i pomoc tej karetki może być decydujący o ludzkim zdrowiu czy życiu ? dziękował przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski.

- Bardzo cieszę się, że powiat garwoliński wzbogacił się o nowe miejsca stacjonowania karetki oraz ze zwiększenia ilości zespołów RM. Po wielu petycjach i ciągłym zabieganiu w końcu mamy, nowe miejsce i karetkę wygospodarowaną kupioną przez SP ZOZ w Garwolinie ? mówił starosta powiatu Marek Chciałowski.

We wczorajszej uroczystości brali udział także m.in. przewodniczący rady gminy Wilga Jacek Piesiewicz, p.o. wójta gminy Wilga Robert Chychłowski, przewodniczący rady gminy Maciejowice Paweł Jaworski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.

nm

fot. pd


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama