Wandale wyrządzili szkody na 25 tys. zł

Opublikowano: 12 styczeń 2018, 13:43 Kategoria Aktualności
Garwolinwandale

Zniszczone przystanki autobusowe, znaki drogowe, tablice informacyjne, lampy oraz drzewa i krzewy – to bilans szkód wyrządzonych przez wandali w 2017 roku. Miasto Garwolin oszacowało straty na 25 tys. zł.

W 2017 r. Urząd Miasta Garwolina zgłosił do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie 57 spraw dotyczących niszczenia mienia komunalnego. Były to m.in. wybite płyty i szyby w wiatach przystankowych, uszkodzone pylony drogowe, uszkodzone bądź ukradzione znaki drogowe i tablice informacyjne, uszkodzone lampy oświetleniowe, zniszczone drzewa i krzewy.

Działalność wandali to straty dla miasta w wysokości 25 134 zł. Z wymienionej sumy udało się odzyskać 5 334 zł – są to wpłaty dokonane przez sprawców zniszczeń bądź wypłaty z ubezpieczenia mienia komunalnego.

- Pomimo funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi często zdarza się podrzucanie odpadów komunalnych, budowlanych i poremontowych oraz wielkogabarytowych w miejskich pasach drogowych, na terenach publicznych i działkach prywatnych. Niechlubną popularnością cieszy się także przekręcanie tablic znaków drogowych, ich malowanie, zaklejanie oraz wykrzywianie i wyginanie słupków znaków drogowych – informuje Urząd Miasta w Garwolinie.

W 2017 zgłoszono przypadki naruszania porządku w miejscach publicznych – 22 zgłoszenia nielegalnie naklejanych plakatów i ogłoszeń (13 sprawców ustalonych), podrzucanie odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych – 4 zgłoszenia (2 sprawców ustalonych).

garwolin.pl/oprac. red.

fot. garwolin.pl

 

Komentarze  

0 #1 straż miejskastraż miejska 2018-01-15 12:58
i właśnie tym winna zajmować sie straż miejska a nie fotkami
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież