Tradycyjne spotkanie powiatowych elit

Opublikowano: 12 styczeń 2018, 19:46 Kategoria Aktualności
spotkanie noworocznestarostwomiętnenowy rok

Były tradycyjna lampka szampana, podsumowania roku, przewidywania co przyniosą najbliższe miesiące oraz życzenia. Spotkanie noworoczne, organizowane przez starostwo, odbyło się w Hotelu Miętne.

Dzisiaj pod Garwolin zapraszali przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski i starosta Marek Chciałowski. – Spotykamy się tutaj w gronie przyjaciół – rozpoczął włodarz powiatu. Jak podkreślał, 2017 rok był udany dla samorządu powiatowego. Udało się zakończyć budowę starostwa. Sukcesem było także wyremontowanie 30 km dróg powiatowych.

Marek Chciałowski, składając noworoczne życzenia, przypominał, że 2018 jest rokiem wielu jubileuszy – 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 100-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie i 600-lecia parafii Przemienienia Pańskiego. – Niech spotkania i rozmowy będą mostem, który będzie jednoczył nas wszystkich i sprawiał, że powiat garwoliński będzie inny na mapie Mazowsza, miejscem, które będzie się wyróżniało jednością i współpracą – zakończył.

Wyjątkowość spotkań noworocznych organizowanych pod Garwolinem podkreślała wicemarszałek senatu. – Spotkacie się państwo tutaj ponad podziałami, bo wszyscy jesteście przywiązani do ziemi garwolińskiej – mówiła Maria Koc. Na współpracę w swoich wystąpieniach zwracali uwagę także poseł Grzegorz Woźniak, była poseł Stanisława Prządka, Ewa Orzełowska z zarządu województwa, radni sejmiku województwa mazowieckiego Marian Piłka i Krzysztof Żochowski, dyrektor siedleckiej delegatury wojewody Marek Renik.

Noworoczną atmosferę popsuł siedlecki kurator oświaty. Adam Skup najpierw skupiał się na wychwalaniu reformy oświaty. Później zaatakował, w mało elegancki sposób, starostę za rzekome działania przeciwko edukacji. Spotkało się ze zdziwieniem, a nawet zażenowaniem gości spotkania i ni jak się miało do tonu pozostałych wypowiedzi.

Osiem wyróżnień

Podczas dzisiejszego spotkania starosta i przewodniczący wręczyli specjalne podziękowania za wkład w rozwój powiatu. W gronie wyróżnionych znaleźli proboszcz parafii Mariańskie Porzecze ks. Jan Krajewski, założycielka Teatru Rękawiczka Izabela Rękawek, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Trojanowa Anna Mądra, prof. Zbigniew Gnat-Wieteska, prezes firmy Czan Wiesław Sowa, prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej dr Leszek Krześniak, skarbnik powiatu Józef Zając, firma AkzoNobel.

Wśród gości, oprócz wymienionych wcześniej, nie zabrakło wójtów, burmistrzów, przewodniczących rad, dyrektorów szkół i placówek podległych starostwu, przedstawicieli służb mundurowych i kombatantów. Oficjalną część spotkania zakończyła lampka szampana.

Łukasz Korycki

 

Komentarze  

+4 #14 fanDoggyego 2018-01-16 12:45
dla mnie największą atrakcją spotkania był coroczny pokaz MMA w wykonaniu regionalnego kick boxera Georga Doggyego
Cytować
0 #13 bezmózgowietrollpis 2018-01-15 21:13
Cytuję tomek:
Ta "ELITA" spotkałe się po raz ostatni w takim gronie w Listopadzie wybory samorządowe 2018 Nareszcie , idziemy do urn wymienić elitę ..........

Po dobrym Panie, lepszy bo może pisiorski nastanie.
Najpierw wymień sobie mózg i zamień się z mądrym na rozum!
Cytować
-1 #12 jak tu dużo pisowskich TROLLIdama z łasiczką 2018-01-15 16:45
Cytuję Zdzich:
Ale gębusie, pulchniutkie, uśmiechnięte, wypasione, zero stresu, kasy w bród (naszej). Założę się, ze nie wiedzą co to "najniższa krajowa lub umowa śmieciowa", i się bawią,bawią, bawią.

pisiorskie Trolle, napiszcie coś o dobrej zmianie, jak to zawladneliscie stanowiskami (mierny, bierny ale wierny) - tyle w temacie. Tylko bez sciemy, a zacznijcie od podwórka garwolińskiego?
Cytować
+2 #11 RozwiązanieWyborca 2018-01-15 13:09
Ktosiu -ludzie wskazują co trzeba zrobić ale to nie jest akceptowane bo przyczyny są różne albo nie da się ukręcić albo nie jest to w interesie urzędników a czasem wbrew ich interesom . Jest jednak rozwiązanie np takie https://www.youtube.com/watch?v=1ZIFMBDXOOQ&feature=youtu.be&t=15s
Cytować
+10 #10 już wystarczyGość 2018-01-15 09:18
A ja myślę jednak, że już wystarczy. Zawsze tak jest, że po jakimś czasie konieczne jest przewietrzenie, zmiana, nowe spojrzenie, natomiast problemem tzw. "elit" jest to, że po jakimś czasie wydaje się im, że to wszystko będzie trwać wiecznie, że się nie zmieni. Codzienne ukłony, Panie Starosto, Panie Burmistrzu, Panie Wójcie itd. powodują pewne przyzwyczajenia , zarówno tyuch co się kłaniają, jak i tych którzy pokłony przyjmują. Szacunek, owszem ale nie rutyna i zaściankowość, a tego w ostatnim czasie doświadczamy na ziemi garwolińskiej. Życzmy sobie wszyscy w Nowym Roku powiewu nowej świeżości i odwagi zwłaszcza dla potencjalnych kandydujących.
Cytować
-3 #9 Tak trzymaćMirek 2018-01-14 21:34
Dobrze że takie spotkanie się odbywają to integruje wielu ludzi w działaniu na rzecz lokalnych spraw. A co do tzw. "ELYT" to odpowiadam jacy wyborcy "take elyty":) Gratulacje dla Starosty, nie jestem zwolennikiem Pana opcji, ale jest Pan pracowitym człowiekiem i takich nam trzeba! Wiecie co wyróżnia powiat garwoliński? to że w sprawach lokalnych mimo różnic pogladów i światopoglądów wielu potrafi mówić jednym głosem!!! tak trzymać!
Cytować
-3 #8 Myślenie nie boliKtoś 2018-01-14 13:38
A ja myślę, że tu komentują sami życiowi nieudacznicy, którzy w swoim życiu NIC nie osiągnęli, bo jedyne co potrafią to tylko narzekać i obrażać innych. Nie sztuką jest krytykować, sztuką jest wskazać, co należy zrobić, żeby było lepiej.
Ale zakładam, że nikt z tu komentujących nie ma na to pomysłu. Przemawia przez was zazdrość i złośliwość. Pomyślcie lepiej co zrobić, czy założyć lub jak rozwinąć swoją firmę, by za jakiś czas znaleźć się w tym gronie. Życzę owocnych refleksji...
Cytować
+3 #7 obcyobcy 2018-01-14 10:26
zdziwiony
a ja się zastanawiam, co robią na takim spotkaniu osoby prowadzące swoje prywatne działalności, czy one mają jakiś wkład w rozwój miasta, gminy, powiatu??
Cytować
+9 #6 Tradycyjne-elitZdzich 2018-01-13 21:33
Ale gębusie, pulchniutkie, uśmiechnięte, wypasione, zero stresu, kasy w bród (naszej). Założę się, ze nie wiedzą co to "najniższa krajowa lub umowa śmieciowa", i się bawią,bawią, bawią.
Cytować
-5 #5 PilawiakTadeusz Niemiec 2018-01-13 20:00
Treść komentarza niezgodna z regulaminem. Redakcja
Cytować
+15 #4 Elita do listopada 2018tomek 2018-01-13 17:57
Ta "ELITA" spotkałe się po raz ostatni w takim gronie w Listopadzie wybory samorządowe 2018 Nareszcie , idziemy do urn wymienić elitę ..........
Cytować
+16 #3 EElyta 2018-01-13 10:04
Elyta...miejmy nadzieję, że to ostatnie spotkanie tej elyt.
Cytować
+17 #2 Elity ?Wojtek63 2018-01-13 01:04
Myślę, że te mętne zdjęcia znakomicie odzwierciedlają stan obecnych ,,elit'' politycznych.
Swoją drogą ciekawe jakiego aparatu użył fotograf ?
Smeny, Zorki czy jakiegoś jednorazowego kupionego na odpuście kościelnym?
Cytować
+24 #1 elit??robert 2018-01-12 21:53
Urzędnik to funkcja sluzebna wobec spoleczenstwa.Z atem nadużyciem jest w tytule słowo "elita".
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież