Chciał się zabić skacząc z dachu?

Opublikowano: 12 luty 2018, 15:48 Kategoria Aktualności
straż pożarnadachgarwolin

Z niecodzienną sytuacją spotkali się strażacy z Garwolina, wezwani do mężczyzny, który chciał skoczyć z dachu. Desperat zaliczył upadek z wysokości, gdy ratownicy rozkładali skokochron.

Wczoraj po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na ul. Andersa w Garwolinie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że na dachu budynku gospodarczego znajduje się mężczyzna, który nosi się z zamiarem skoczenia z niego.

- Strażacy przystąpili do sprawiania skokochronu. Podczas tej czynności mężczyzna zeskoczył z dachu, z wysokości około 2,5 metra. Następnie ratownicy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowanemu założono kołnierz ortopedyczny, zaopatrzono go na noszach oraz zabezpieczono przed utratą ciepła – relacjonuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Do momentu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego monitorowano jego stan i udzielano wsparcia psychicznego.

W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy straży, w tym jeden PSP.

KP PSP Garwolin/opr. łk

fot. arch. – zdjęcie poglądowe

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także ad content

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.