12 lutego w gminie Sobolew, na zaproszenie wójta gminy  Andrzeja Koszutskiego oraz Karola Marcinkowskiego przewodniczącego rady gmin,  przybywała z roboczą wizytą Wicemarszałek Senatu RP Pani Maria Koc. Towarzyszył jej poseł Grzegorz Woźniak.

Celem wizyty roboczej Pani Marszałek była chęć poznania specyfiki  gminy oraz zapoznanie się z problemami lokalnej społeczności. Pani Marszałek wzięła udział w spotkaniu z samorządowcami oraz władzami gminy Sobolew.

Maria Koc była żywo zainteresowana potrzebami i codziennymi problemami mieszkańców gminy, otwarta na uwagi i wnioski jej reprezentantów. Poruszono problemy związane z kwestiami modernizacji linii kolejowej nr 7 oraz trasy S17, które przebiegają w całości przez teren gminy a które w bezpośredni sposób oddziałowywują na codzienne życie mieszkańców okolicznych miejscowości. Dyskutowano o możliwościach i perspektywach pozyskania funduszy zewnętrznych na rozwój dalszy gminy oraz planowanych inwestycjach. Wśród pytań znalazły się również kwestie związane z obecną pracą parlamentu i procedowanymi ustawami.

Parlamentarzyści w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie poprowadzili lekcje wiedzy o społeczeństwie. Wizytowali również PSP im.Henryka Sienkiewicza w Sobolewie. Wizyta robocza była również okazją do zwiedzania zabytkowego kościoła pw. Świętej Rodziny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie, który w niedalekich planach wymagał będzie generalnego remontu.

Dzień zakończyło spotkanie i odwiedziny członków miejscowego Zespołu Ludowego  w świetlicy Gminnego Domu Kultury w Gończycach.

mat. pras.

Komentarze  

0 #6 wizytcjasylwulka 2018-02-15 23:26
żenada jak za komuny. Kiedy to się wreszcie zakończy
Cytować
+3 #5 Temat lekcji? 2018-02-15 00:04
Ciekaw jestem,czego dotyczyła lekcja wozu?
Cytować
+3 #4 Urodzeni komuniściWojtek63 2018-02-14 20:47
Robocza wizyta- jak za komuny. Ciężko jest wyplenić z głowy wrodzoną komunistyczną mentalność.
Nawet z głowy zagorzałego kato prawicowca.
Robocza wizyta- to brzmi dumnie.
Cytować
+6 #3 parcie na szkłodudik 2018-02-14 19:03
Pani Marszałek co robią ci panowie , przeciez to nieroby polityczne tylko na szkło i media potrafią się wepchać
Cytować
+8 #2 CegłaH2A 2018-02-14 12:38
Asystentowi to już sodowa uderzyła. Pani Senator, niech Pani doradzi mu, żeby zszedł na ziemię bo chłopak zaczyna już bujać w obłokach, a słoma z butów dalej wychodzi.
Cytować
+3 #1 OH2 2018-02-13 22:45
Brak asssssssyyyysss ttteeennntttaaa p. Senator!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także ad content

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.