reklama

Poseł Woźniak: Wynik był dla mnie zaskoczeniem

Opublikowano: 29 październik 2015, 06:53 Kategoria Aktualności
grzegorz woźniakwybory
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

16 516 głosów w wyborach do Sejmu uzyskał Grzegorz Woźniak, który drugą kadencję będzie posłem na Sejm RP. ? To co zakładałem ze sztabem w kampanii zrealizowałem w 95 proc. Spodziewałem się mniejszej liczby głosów na poziomie 12-14 tysięcy ? mówi 47-letni polityk. Parlamentarzysta zapewnia, że nadal będzie pracował na rzecz mieszkańców powiatu garwolińskiego. Wobec samodzielnych rządów Prawa i Sprawiedliwości ma być łatwiej.

Przypomnijmy, że w siedlecko-ostrołęckim okręgu wyborczym Komitet Wyborczy PiS uzyskał osiem mandatów. Szósty wynik zanotował Grzegorz Woźniak. - Będę miał zaszczyt reprezentować wyborców naszego okręgu przez kolejną kadencję. Mam 16 516 powodów aby wytrwale pracować. To każdy z głosów oddany na mnie. Nie chcę silić się na patos. Wiem, że wszyscy będą patrzeć mi na ręce. Po ludzku przyłożę się do tego zadania. Poważnie i na pełnej mocy ? mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej poseł, dla którego VIII kadencja Sejmu będzie drugą kolejną.

Wobec samodzielnej władzy PiS, poseł Woźniak powinien mieć ułatwione zadanie w realizacji działań na rzecz mieszkańców powiatu garwolińskiego. ? Mam taką nadzieję, że tak będzie. Z pierwszych ustaleń wynika, że będą miał wielu kolegów i koleżanek na istotnych stanowiskach. Choć wiele będzie zależało od lokalnych samorządów i ich inicjatyw, które będę wspierał ? zaznacza poseł.

reklama


Naszego rozmówce pytamy, czy nowe rozdanie w parlamencie może oznaczać objęcie stanowiska w ministerialnych gabinetach. ? Ewentualne objęcie wyższego stanowiska oznaczałoby uwiązanie do biurka w Warszawie. Wolę skupiać się na roli łącznika między tym co w Sejmie, a tym co jest istotne dla mieszkańców powiatu ? uważa były starosta.

Zdaniem posła Woźniaka, mieszkańcy powiatu efekty zmiany władz PiS powinni odczuć już po pierwszych 100 dniach od powołania nowego rządu. ? Na wiosnę powinny zostać podpisane umowy na realizację budowy S17 na odcinku Garwolin-Warszawa. W tym samym czasie powinno zakończyć się projektowanie modernizacji linii kolejowej przebiegającej przez nasz powiat. W dalszej perspektywie na pewno spotkam się z nowym wojewodą i ministrem spraw wewnętrznych w sprawie modernizacji wałów wiślanych ? zapowiada parlamentarzysta.

Pierwsze posiedzenie VIII kadencji Sejmu, podczas którego posłowie złożą ślubowanie, odbędzie się prawdopodobnie 10 listopada.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama