reklama

Poseł Woźniak po ślubowaniu i na nowym miejscu w Sejmie

Opublikowano: 12 listopad 2015, 18:29 Kategoria Aktualności
grzegorz woźniaksejmposeł
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Słowami ?Tak mi dopomóż Bóg? poselskie ślubowanie zakończył Grzegorz Woźniak. Jedynym przedstawiciel powiatu garwolińskiego w parlamencie, w porównaniu z poprzednią kadencją, siedzi bliżej sejmowej mównicy.

Trwa pierwsze posiedzenie VIII kadencji Sejmu RP. Jednym z pierwszych punktów porządku obrad było ślubowanie posłów. ?Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej? ? tymi słowami art. 104 Konstytucji nowo wybrani posłowie rozpoczęli sprawowanie mandatu parlamentarnego.

Po odczytaniu przez marszałka seniora tekstu ślubowania każdy poseł indywidualnie składał przysięgę. Z ust Grzegorz Woźniaka padły słowa ?Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg?. Chwilę później poseł Prawa i Sprawiedliwości odebrał gratulację od siedzącego niedaleko posła Jacka Sasina.

reklama


Dla jedynego przedstawiciela powiatu garwolińskiego w parlamencie było to drugie poselskie ślubowanie. W porównaniu z poprzednią kadencją mieszkaniec Trąbek zmienił miejsce w sali obrad. Tym razem polityk zasiada nie w ostatniej ławie, a w środku stawki (czerwone kółko na zdjęciu poniżej). Dokładnie to siódma ława od sejmowej mównicy. Obok Grzegorza Woźniaka miejsce zajęła Anna Schmidt-Rodziewicz.

Łukasz Korycki

fot. screeny z transmisji na sejm.gov.pl/PKW


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama