reklama

Gmina Garwolin: 6 mln złotych na inwestycje

Opublikowano: 12 styczeń 2016, 07:14 Kategoria Aktualności
gmina garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Jednym z najważniejszych przedsięwzięć w gminie Garwolin w tym roku ma być rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji. Rozpocznie się też budowa oczyszczalni ścieków. Ekoinwestycje to tylko część planu samorządu na 2016 rok.

Uchwałę budżetową na 2016 roku radni gminy Garwolin przyjęli jeszcze pod koniec ubiegłego roku ? jednogłośnie. Dochody budżetowe gminy wyniosą 34,758 mln zł. Samorząd planuje wydać 37,228 mln zł, z czego 6,885 mln zł na inwestycje.

Jednym z najważniejszych przedsięwzięć tego roku ma być rozbudowa sieci wodociągowej (Nowy Puznów, Lucin., Stary Puznów, Wola Władysławowska) i kanalizacji w Lucinie i Woli Rębkowskiej. Ma powstać także dokumentacja projektowa na kanalizację w Kolonii Unin. Niebawem rozpocznie się także budowa oczyszczalni ścieków w Rudzie Talubskiej.

reklama


- Będziemy mieli co robić ? skwitował przyjęcie budżetu wójt gminy Marcin Kołodziejczyk. - Wiadomo, że nad budżetem pracuje się cały rok. Mam nadzieję, że uda się zrealizować kolejne inwestycje, których póki co nie ma ujętych w budżecie ? dodał.

A w planie inwestycyjnym samorządu jest naprawdę sporo zadań. W 2016 roku nie zabraknie inwestycji drogowych. Przebudowy doczekają się drogi ? w Rębkowie, w Miętnem oraz w Sławinach. W przedszkolu w Sulbinach zaplanowano adaptację poddasza. W Izdebniku i Wilkowyi powstaną place zabaw, w Sulbinach - siłownia pod chmurką, a w Rudzie Talubskiej boisko lekkoatletyczne. Mieszkańcy Niecieplina będą mieli świetlicę. Projekty podobnych obiektów powstaną w Nowym Puznowie i Górkach. Radni ujęli w budżecie także zakup samochodu dla OSP Rębków oraz dofinansowanie zakupu auta dla Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Remonty i modernizacje nie ominą także oświaty i kultury. W 2016 roku ma zostać przebudowana kotłownia w ZS w Michałówce oraz przeprowadzony remont wentylacji i kominów w szkole w Woli Władysławowskiej. W budżecie przewidziano także środki na wykonanie projektu przebudowy gminnego budynku w Woli Rębkowskiej, gdzie nową siedzibę będzie miała biblioteka, a w przyszłości być może także ośrodek zdrowia.

Podczas sesji budżetowej radni podwyższyli pensję wójtowi. Marcin Kołodziejczyk będzie zarabiał 10 106 zł brutto. To o 736 zł brutto więcej niż do tej pory.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama