reklama

Gmina Garwolin i policja ? Razem bezpieczniej

Opublikowano: 25 maj 2017, 07:08 Kategoria Aktualności
gmina GarwolinpolicjaKPP Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Gmina Garwolin i Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie opracowały program działań profilaktycznych pt. "Edukacja szansą na redukcję zagrożeń w powiecie garwolińskim". Program uzyskał aprobatę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz dotację w kwocie 37 099 zł.

"Edukacja szansą na redukcję zagrożeń w powiecie garwolińskim" to garwoliński projekt profilaktyczny nagrodzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w programie ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ?Razem bezpieczniej? .

Koncepcja edukacji profilaktycznej w powiecie garwolińskim zawiera cykl spotkań z młodzieżą i prelekcje dla rodziców. Atrakcyjną formą działań adresowanych do młodzieży będzie jesienny konkurs na film profilaktyczny. Ważnym elementem projektu będzie także konferencja przygotowana we współpracy ze specjalistami pracującymi z dziećmi i młodzieżą adresowana do nauczycieli, pedagogów, służby zdrowia, policjantów i kuratorów sądowych. Część działań przygotowana zostanie z myślą o seniorach, którzy oprócz działań edukacyjnych zostaną zaproszeni do udziału w Powiatowym Dniu Seniora.

reklama


Program został napisany w celu realizacji zadań wynikających z koncepcji profilaktyki społecznej i w oparciu o doświadczenia policjantów zajmujących się tym zagadnieniem. Mamy nadzieję, że działania te zyskają uznanie w oczach odbiorców.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama