reklama

Gmina Garwolin: milion na boisko w Rudzie

Opublikowano: 30 sierpień 2017, 09:47 Kategoria Aktualności
gmina GarwolinboiskoRuda Talubska
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

To będzie kolejna wielka inwestycja w gminie Garwolin. Na budowę boiska lekkoatletycznego przy Zespole Szkół w Rudzie Talubskiej samorząd otrzymał milion złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystki.

Wójt gminy Garwolin nie kryje zadowolenia z pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez ministerstwo i uzyskanej dotacji. ? Mamy przygotowaną pełną dokumentację. Musimy jeszcze ustalić kilka szczegółów z ministerstwem i będziemy mogli ogłaszać przetarg ? mówi wójt Marcin Kołodziejczyk.

Boisko, które powstanie przy Zespole Szkół w Rudzie Talubskiej ma być obiektem certyfikowanym, co oznacza, że będą mogły być na nim rozgrywane zawody o wyższej randze.

reklama


Gmina otrzyma od ministerstwa w sumie 1 mln zł ? 250 tys. zł w 2018 roku i 750 tys. zł w 2019 r. Kiedy realizacja inwestycji może się rozpocząć - To jest wielka niewiadoma. Patrząc na to, co się dzieje z przetargami, jak mocno oferty różnią się od kosztorysów inwestorskich, trudno powiedzieć, kiedy będziemy mogli ruszyć z inwestycją ? podkreśla Marcin Kołodziejczyk.

Według kosztorysu inwestorskiego budowa boiska ma kosztować ok. 3,5 mln zł. Pozostałe środki na realizację inwestycji samorząd ma zabezpieczone we własnym budżecie.

jd

fot. freepik.com

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama