reklama

Gmina Garwolin rozwinęła Skrzydła wiedzy

Opublikowano: 31 październik 2017, 21:46 Kategoria Aktualności
gmina Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

To wielki projekt edukacyjny z wielu powodów. Obejmuje aż 5 szkół podstawowych, w ramach projektu są realizowane zajęcia, organizowane wycieczki, ale także zakupiony sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne, a samorząd na jego realizację otrzymał ponad 1 mln 315 tys. zł dofinansowania.

Dobre wieści o przyznanej dotacji Gmina Garwolin otrzymała jeszcze przed wakacjami. ? To będzie projekt trudny, bo jego realizacja będzie się odbywała na wielu płaszczyznach, ale uczniowie i nauczyciele zyskają bardzo wiele ? mówił wtedy Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

Realizacja projektu rozpoczęła się 1 września. Gmina na za sobą już kilka postępowań przetargowych ? między innymi na zakup komputerów, sprzętu multimedialnego, oprogramowania oraz stworzenia platformy edukacyjnej na kwotę blisko 300 tys. zł. Zakupiono już także pomoce dydaktyczne do pracowni dydaktycznych. 48 tys. zł kosztowały pomoce do pracowni matematycznych, ponad 14 tys. zł gmina wydała na plansze, książki i gry. Ponad 200 tys. zł będą kosztowały zajęcia dla dzieci i szkolenia dla nauczycieli. Obecnie samorząd jest na etapie przetargu na wyjazdy edukacyjne dla uczniów i opiekunów. Uczestnicy projektu pojadą do Centrum Nauki Koperniki w Warszawie, Ogrodu Botanicznego w Powsinie, Muzeum CS w Warszawie i Muzeum Papiernictwa oraz do Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie. Termin składania ofert upływa 2 listopada.

reklama


Aż 5 szkół w projekcie

?Skrzydła wiedzy? to wyjątkowy projekt ze względu na liczbę osób, które mogą w nim uczestniczyć. Projekt obejmuje 5 szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Garwolin - są to szkoły w Michałówce, Woli Rębkowskiej, Rębkowie, Woli Władysławowskiej oraz w Rudzie Talubskiej. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz rozwój indywidualnego podejścia do uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost kompetencji zawodowych nauczycieli.

Uczniowie biorący udział w projekcie nie tylko będą uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych, ale także mogą skorzystać z dodatkowych zajęć dydaktycznych ? między innymi z języka angielskiego, rosyjskiego, matematyki, programowania. W programie są także zajęcia rozwijające kompetencje społeczne dla rynku pracy. Szkolić będą się także nauczyciele. Projekt będzie trwał przez cały rok szkolny. Sprzęt zakupiony w ramach projektu przejdzie na własność szkół, w których był realizowany. Ile do projektu dokłada gmina? Nic. ? Nasz wkład własny to udostępnione do realizacji projektu sale lekcyjne ? mówi wójt Marcin Kołodziejczyk.

jd

 

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama