reklama

11 listopada w Sobolewie

Opublikowano: 13 listopad 2017, 06:51 Kategoria Aktualności
11 listopadasobolew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Podobnie jak w całej Polsce tak i w Gminie Sobolew obchodzono Święto Niepodległości.

O godzinie 10.00 w Kościele Parafialnym pw. Świętej Rodziny została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. kanonik Andrzej Oworuszko. W koncelebrze brali udział ks. Arkadiusz Markowski- wikariusz parafii w Gończycach i ks. Stanisław Laskowski. Nie zabrakło wójta gminy, przedstawicieli samorządu terytorialnego gminy i powiatu,  pocztów sztandarowych, strażaków, harcerzy, kadetów klasy mundurowej z miejscowego liceum ogólnokształcącego, delegacji wszystkich szkół.

Po zakończeniu mszy świętej nastąpił przemarsz ulicą Kościuszki pod pomnik upamiętniający ofiary wojen, gdzie odśpiewano hymn państwowy, a poszczególne delegacje złożyły w asyście harcerzy i kadetów klasy mundurowej wiązanki kwiatów i zapalili znicze. W imieniu posła Grzegorza Woźniaka list odczytał radny powiatu garwolińskiego Tomasz Kwiatkowski. W swoim przemówieniu wójt gminy podkreślał, jak ważne jest pielęgnowanie daru jakim jest wolność i niepodległość. Ksiądz kanonik w modlitwie prosił o wieczne zbawienie dla poległych w obronie ojczyzny.

reklama


Część artystyczna rozpoczęła się w samo południe w sali widowiskowej. Złożyły się na nią: śpiew  pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Ludowego z Gończyc i recytacje wierszy patriotycznych w wykonaniu laureatów gminnego konkursu poezji patriotycznej. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy mogli wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne i śledzić recytacje wierszy z racji wydania na tę okazję okolicznościowej broszury. Podsumowaniem uroczystości było podsumowanie i rozdanie nagród laureatom gminnych konkursów: poezji patriotycznej  i plastycznego   ?Polska mój prawdziwy dom? oraz degustacja grochówki przygotowanej przez Klub Seniora ?Pogodni?. Organizatorami tegorocznych uroczystości patriotycznych w Gminie Sobolew był Urząd Gminy, Parafia, Publiczna Biblioteka oraz  Gminny Dom Kultury.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama