Miasto i powiat nagrodzili zasłużonych

Opublikowano: 20 czerwiec 2015, 19:04 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni miasta i powiatu

Tradycyjnie obchody Dni Miasta i Powiatu Garwolińskiego nie mogły się odbyć bez uroczystej gali. Burmistrz i starosta podkreślali dynamiczny rozwój samorządu oraz dziękowali tym, którzy dokładają swoje cegiełki do wspólnego sukcesu.

Pierwsza wzmianka o Garwolinie pochodzi z 1386 roku. Informacja o istnieniu parafii zapisana jest pod datą 1418 roku. Natomiast przywilej lokacyjny miasto otrzymało 20 lipca 1423 roku z nadania księcia mazowieckiego Janusza I.

- Obchodząc kolejne rocznice wracamy do swoich korzeni, z których wyrośliśmy, do fundatorów miasta. Dzisiaj możemy być dumni ze swoich przodków, pracowitości, zaradności i przedsiębiorczości. Święto miasta to dobry moment, aby uzmysłowić sobie jak się zmieniało, aby sprostać wymaganiom czasów - zaznaczał podczas dzisiejszej gali w Centrum Sportu i Kultury burmistrz Tadeusz Mikulski.

Później włodarz podkreślał, że sukces miasta nad Wilgą to zadanie nie łatwe. – Jeśli w życiu chcemy osiągnąć cel, to powinniśmy do niego dążyć, podejmując często niepopularne decyzje – zaznaczał.

Trudne dzieje mieszkańców

- Spotykamy się co roku, aby wspólnie świętować, pokazać dorobek naszej pracy, przedsiębiorczości i aktywności mieszkańców. Dziś, patrząc na pięknie wyglądające miasto, pomyślmy o naszych przodkach, którzy walczyli o Polskę i wolną ojczyznę, również o tych, którzy w trudzie i pocie czoła pracowali na tej ziemi, dokładając cegiełkę do jej rozwoju - mówił z kolei starosta powiatu Marek Chciałowski. Przypomniał, że ostatnie lata to czas dynamicznego i rozwoju powiatu. Mówił także o planach na przyszłość.

Zasłużeni w komplecie

Coroczna gala była okazją do wręczenia tytułów Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego. Na 11. posiedzeniu kapituły wyróżnienia przyznano w sześciu z siedmiu kategorii (wyjątkiem był sport).

Za rozwój gospodarczy doceniono Janinę Ewę Orzełowską z zarządu województwa mazowieckiego. Wieloletni radny powiatowy Marek Niedźwiedź otrzymał tytuł w kategorii działalność samorządowa. Statuetka w kategorii działalność społeczna powędrowała do ks. Ryszarda Andruszczaka, dziekana dekanatu garwolińskiego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie został wyróżniony w kategorii nauka i oświata. Szef garwolińskiego oddziału KRUS Teresa Orowiecka to tegoroczna zasłużona w kategorii rolnictwo i ochrona środowiska. Dwie statuetki przyznano w kategorii kultura i sztuka – dla Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie i Zespołowi Ludowemu Lalinianki z Lalin (gm. Borowie).

Dla kogo wyróżnienia burmistrza?

Wyróżnienia wręczył także samorząd miejski. W tym gronie znaleźli się: Rejonowa Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa „Samopomoc Chłopska” w Garwolinie, Publiczne Przedszkole nr 6 „Mały Europejczyk”, Zespół Szkół nr 2, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”, prezes stowarzyszenia truchtacz.pl Michał Kopik, dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol, prezes Wilgi Garwolin Waldemar Mrugała, laureat wielu konkursów historycznych Maciej Łyżwiński z Gimnazjum im. C. K. Norwida.

Łukasz Korycki

Komentarze  

0 #5 Re:Łukasz Korycki 2016-06-19 22:04
Cytuję ale redaktorzyna:
.. podał laureatów z tamtego roku - brawo redaktorzyno- uwielbiam twój poziom :D

Witam, czytajmy ze zrozumieniem. Tekst jest z ubiegłego roku...
Pozdrawiam.
Łukasz Korycki
Cytować
+3 #4 asinus asinorumale redaktorzyna 2016-06-19 20:21
.. podał laureatów z tamtego roku - brawo redaktorzyno- uwielbiam twój poziom :D
Cytować
+9 #3 TWAhans 2015-06-22 08:33
jakos na sali mieszkancow powiatu i miasta nie widac po za Towarzystwem Wzajemnej Adoracji. Sami sobie wreczali ,az dziw ze Waldek,Michal i Jarek tam sie zalapali :))) widocznie wreczajacy juz liste kolesi wyczerpali.;
Cytować
+18 #2 zasłużeni dla powiatuJanek 2015-06-21 21:36
Pani Kierownik KRUS powinna zostać nominowana do tytułu zasłużona dla rodziny! Załatwiła pracę w instytucjach i szkołach powiatowych swoim dzieciom, zięciom i pozostałej rodzinie. Naprawdę skuteczna Pani!
Cytować
+5 #1 Jak gazelaMirinda 2015-06-21 03:07
Z pośpiechu odwaliłeś chałturę kolego Łukaszu, w łożu tak samo się spieszych.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież