Zasłużeni odebrali statuetki

Opublikowano: 21 czerwiec 2016, 12:04 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni Garwolinazasłużeni dla powiatu

Za zasługi w dziedzinie oświaty, rozwoju gospodarczym, sporcie czy kulturze. Nieodłącznym elementem obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego jest nagrodzenie zasłużonych dla miasta i powiatu. W sobotę laureaci odebrali statuetki.

Od 12 lat nagradzane są osoby, instytucje, stowarzyszenia, które szczególnie zasłużyły się dla powiatu garwolińskiego. Tego roku w siedmiu kategoriach wręczono 10 statuetek.

 

Wśród nagrodzonych znaleźli się: Edmund Mucha (nauka i oświata), Krzysztof Michalik (rozwój gospodarczy), Robert Barański i Zygmunt Żak (sport), Tadeusz Miętus i Zespół Ludowy Pieśni i Tańca z Gończyc (kultura i sztuka), Marianna Bukowska (rolnictwo i ochrona środowiska), Marek Nowicki (działalność samorządowa), Marian Cabaj i Andrzej Ostałowski (działalność społeczna).

Chwilę przed wręczeniem statuetek starosta powiatu Marek Chciałowski podsumował inwestycje dokonane w poprzednim roku i złożył podziękowania parlamentarzystom za okazaną pomoc w ich realizacji.

W trakcie spotkania także władze miasta wyróżniły łącznie 16 osób zasłużonych dla Garwolin osób. W tym gronie znaleźli się: poseł Grzegorz Woźniak, starosta Marek Chciałowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, ks. Sławomir Żarski, ks. Stanisław Bieńko, prof. Zbigniew Gnat-Wieteska, Zbigniew Marciniuk, Jacek Pasternak i Garwoliński Sekstet Kameralny.

W swoich przemówieniach nagrodzony ks. Stanisław Bieńko wrócił do czasów obrony krzyża w Miętnem, a obecni parlamentarzyści Grzegorz Woźniak, Czesław Mroczek i Stanisława Prządka mówili o dumie z rozwijającego się Garwolina w oparciu o tożsamość narodową.

Nie obyło się bez muzyki. Po wręczeniu nagród zasłużony Garwoliński Sekstet Kameralny wykonał jedną ze swoich piosenek o Garwolinie. Spotkanie zakończył koncert zespołu „Namotane”.

Kuba Nowak

Komentarze  

+3 #2 lizanie tylkaMACIEJÓWKA 2016-06-22 15:09
redakcja lize tyłek poprzez same psełdo pozytywne reportarz . Obiektywizmu ZEROOOOOO.kryty ki zeroooooooooo.
Cytować
+3 #1 ?Stefan 2016-06-21 19:40
Artykuł to amatorszczyzna. Nie macie Państwo lepszych "dziennikarzy".
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież