Zasłużeni i wyróżnieni dla miasta i powiatu

Opublikowano: 17 czerwiec 2017, 23:58 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
dni Garwolinaakademia okolicznościowazasłużeni

Tradycyjną oficjalną częścią obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego jest akademia okolicznościowa. Podczas uroczystości wręczono statuetki „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” oraz wyróżnienia przyznane przez burmistrza Garwolina.

Tradycyjna akademia okolicznościowa zgromadziła w sobotnie popołudnie w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przedstawicieli władz samorządowych, instytucji publicznych, stowarzyszeń i firm prywatnych.

Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski i starosta powiatu Marek Chciałowski w swoich wystąpieniach podsumowali miniony rok i najważniejsze inwestycje, dziękowali swoim współpracownikom i wszystkim mieszkańcom (zobacz pełne wystąpienia: burmistrza i starosty).

Jak co roku podczas akademii z okazji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego wręczone zostały statuetki „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”. W tym roku kapituła przyznała ten tytuł w 5 dziedzinach. Za działalność społeczną została wyróżniona doktor Hanna Stefańska-Baran, która otrzymała także podziękowania od fundacji „Zdążyć z pomocą” oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Borowiu. Za działalność samorządową nagrodzono Tadeusza Głaska. W dziedzinie sport statuetkę otrzymała drużyna Vita-Sport Zdrowie Garwolin, w kulturze – Teatr Rękawiczka, a nauce i oświacie – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Garwolinie.

Od 9 lat swoje wyróżnienia przyznaje także burmistrz Tadeusz Mikulski. W tym roku trafiły one do rąk wicemarszałek województwa mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej, Cezarego Ochnika, Wiesława Sowy, Krzysztofa Kota i Sebastiana Jędrycha, Filipa Gaca, Jakuba Piesiewicza, Wojciecha Rybackiego, Natalii Sobór, Michała Lasockiego, Macieja Łyżwińskiego, Dominika Kęsika.

Specjalne podziękowania i upominki dla burmistrza Garwolina i wicemarszałek województwa przygotował także starosta Marek Chciałowski.

Gratulacje i życzenia przekazały samorządom miasta i powiatu poseł Stanisława Prządka oraz Janina Ewa Orzełowska. Poseł minionych kadencji podkreślała jak ważna dla rozwoju miasta i powiatu jest codzienna praca i zaangażowanie mieszkańców, a wicemarszałek województwa zwracała uwagę na szczególną determinację włodarzy miasta i powiatu w staraniach o środki na rozwój, pozyskanie funduszy na inwestycje i partnerów do rozmów.

Częścią uroczystości było także przekazanie kluczy do bram miasta studentom Społecznej Akademii Nauk oraz wręczenie nagród najlepszym studentom. Spotkanie zakończył pokaz taneczny przygotowany przez szkołę tańca Studio Ruchu Kordaszewscy.

jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież