Uroczysta msza święta z udziałem władz samorządowych, wzbogacona grą orkiestry OSP Garwolin, wielobarwny korowód mieszkańców miasta i okolic oraz uroczyste otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego - tak minęło przedpołudnie w naszym mieście.

Wedle tradycji święto miasta i powiatu zostało rozpoczęte mszą świętą w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Burmistrz przytoczył słowa Jana Pawła II - Siła państwa i jego rozwój zależą w dużej mierze od mądrej i sprawnej pracy samorządów - odczytał.

 

Przypomniał, że w tym roku obchodzimy 594. rocznicę istnienia miasta i 497-lecie powiatu. - Nasze osiągnięcia są efektem wspólnego wysiłku, dobrej współpracy wielu osób i instytucji. Z tego powinniśmy być dumni - mówił Tadeusz Mikulski. W homilii ks. Ryszard Andruszczak podziękował zaproszonym gościom i mieszkańcom za przybycie i udział w tym bardzo szczególnym dniu.

Po eucharystii mieszkańcy ruszyli wspólnie w korowodzie na tereny Zarzecza, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. W pochodzie wzięli udział m.in. członkowie samorządu, uczniowie szkół z całego powiatu, orkiestra OSP Garwolin, przedstawiciele służb mundurowych, cheerleaderki, konne wozy strażackie, przedstawiciele klubu GKS Wilga Garwolin oraz sami mieszkańcy miasta.

Ze sceny amfiteatru starosta przypomniał historię Garwolina i wspólnie z burmistrzem i przedstawiciele firmy AVON życzyli mieszkańcom udanej zabawy. - 25 lutego 1539 roku król Zygmunt I Stary przeniósł roki ziemskie z Czerska do Garwolina i utworzył tym samym powiat garwoliński. Od tego czasu istnieje on na mapie administracyjnej Polski i pięknie się rozwija, a rozwój ten jest przede wszystkim zasługą ludzi. Każdy człowiek zostawia na tej ziemi swój ślad, ślad pracy, ślad miłości. Jest to możliwe dzięki budowaniu wspólnoty - mówił starosta Marek Chciałowski.

Następnie członkowie samorządu wspólnie otworzyli obchody dni miasta i powiatu.

Korowód - Dni Miasta i Powiatu

Opublikowany przez WirtualnyGarwolin.pl na 18 czerwca 2017

Nikodem Majewski

fot. Przemysław Dębek

Komentarze  

+7 #3 SyryjczycyJa 2017-06-20 22:28
A bieg otworzy tow. Jarosław z Adrianem.A apel odczyta antek wybuch
Cytować
-4 #2 aaaaa 2017-06-19 18:49
Organizacyjne ZERO! W nd pozamykane ulice zero jakiś informacji, objazdów itp.

Za rok pewnie Syryjczycy beda biec haha
Cytować
-2 #1 rdzynni!bedok 2017-06-19 10:59
A na zdjęciach jak zwykle "same rdzynne garwolaki' ha ha ha
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież