reklama

Metalowe, ale gorące. Serce na nakrętki pod Piątką

Opublikowano: 27 styczeń 2022, 10:19 Kategoria Edukacja
piątkaekolidersercegarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W ramach innowacji „Wychowanie przez pomaganie” oraz przy współpracy Publicznej Szkoły nr 5 w Garwolinie z firmą Ekolider, przed budynkiem placówki stanęło serce na nakrętki.

Uroczysty apel, połączony z otwarciem metalowego serca, odbył się we wtorek. Miejsce na plastikowe nakrętki, których dalsza dystrybucja, pozwoli pomoc potrzebującym, powstało w ramach innowacji „Wychowanie przez pomaganie”. Działania realizowane w klasach I-III mają na celu m.in. zwrócenie uwagi uczniów na pomoc potrzebującym. Potwierdzili to uczniowie, którzy wystąpili w krótkim programie artystycznym.

Pod wrażeniem działań uczniów oraz nauczycieli zaangażowanych w projekt była burmistrz Garwolina, która objęła honorowy patronat nad innowacją. - Niby wydaje się, że to mała rzecz – wrzucenie nakrętki do pojemnika, ale takie gesty pomagają innym – podkreślała Marzena Świeczak.

reklama


Metalowe serce na nakrętki zostało sfinansowane przez firmę Ekolider. Jej właściciel – Jarosław Wyglądała – odebrał specjalne podziękowanie za okazaną pomoc.

Apel przygotowały klasy 1b z Agnieszką Wróbel oraz 2d z Katarzyną Przybysz.

red.

fot. mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP