reklama

Więcej klas pierwszych w szkołach powiatowych [wideo]

Opublikowano: 14 kwiecień 2022, 09:51 Kategoria Edukacja
edukacjarekrutacjagarwolinżelechówsobolewmiętne
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

16 maja rozpoczyna się rekrutacja do szkół średnich. W powiatowych placówkach na absolwentów VIII klas szkół podstawowych czeka 1590 miejsc w 53 oddziałach.

Według danych demograficznych, w tym roku szkoły podstawowe na terenie powiatu ukończy 1652 uczniów. Rok temu było to 1155 uczniów. Na obecnych uczniów klas VIII SP, od 1 września, czeka 1590 miejsc w 53 oddziałach w siedmiu szkołach prowadzonych przez powiat. – W związku ze zwiększoną liczbą absolwentów, zostanie zwiększona liczba oddziałów w klasach pierwszych w porównaniu z ubiegłym rokiem szkolnym – informuje wicestarosta powiatu Marek Ziędalski.

Nowością w liceach ogólnokształcących będą klasy uniwersytecka w LO Garwolin oraz lingwistyczno-vlogerska w LO Żelechów). W kształceniu zawodowym zwiększona do dwóch zostanie liczba klas pierwszych w technikum informatycznym w ZS nr 2 w Garwolinie oraz technikum grafiki i poligrafii cyfrowej w ZS nr 1 w Garwolinie. W ZS w Miętnem reaktywowano nabór do technikum architektury krajobrazu, a nowością będzie zawód ślusarz-spawacz w branżowej szkole I stopnia. - Odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku pracy. Zwiększamy miejsca w tych zawodach i kierunkach, które są atrakcyjne dla pracodawców – zaznacza wicestarosta.

reklama


W wyborze szkoły nastolatkom ma pomóc informator edukacyjny, który wkrótce zostanie udostępniony na stronie www starostwa.

Rekrutacja do szkół rozpocznie się 16 maja. Wtedy można zacząć składać wnioski o przyjęcie do szkół przez elektroniczny system rekrutacji. Poza systemem pozostają KLO Garwolin i LO Łaskarzew.

Kolejnym etapem rekrutacji jest uzupełnienie wniosku o wyniki ze świadectwa oraz z egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić od 24 czerwca do 13 lipca. 20 lipca szkoły podadzą listy zakwalifikowanych i niezakalikowanych. Ostateczne listy przyjętych młodzież pozna 28 lipca. Na 1-3 sierpnia zaplanowano rekrutację uzupełniającą.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama