reklama

Piątka 45 lat temu w Polskiej Kronice Filmowej. Zobacz wideo!

Opublikowano: 01 wrzesień 2022, 07:27 Kategoria Edukacja
piątkagarwolinsp 5
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

„W takich warunkach na pewno łatwiej uporać się ze słupkami i tą okropną ortografią” – to fragment opisu reportażu Polskiej Kroniki Filmowej, który opisuje otwarcie Zbiorczej Szkoły Gminnej w Garwolinie. 45 lat temu w obecnej Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się centralna inauguracja roku szkolnego 1977/1978.

Reportaż dostępny jest w zasobach serwisu 35mm.online. W materiale z 1977 roku zrelacjonowano m.in. oficjalną wizytę Edwarda Gierka we Francji oraz otwarcie Zbiorczej Szkoły Gminnej w Garwolinie. Aktualna „Piątka” była 45 lat temu gospodarzem centralnej inauguracji roku szkolnego.

W krótkim materiale „W nowej szkole”,  autorstwa Witolda Jabłońskiego, na przebitkach widzimy m.in. pracownię biologiczną, techniczną, muzyczną oraz bibliotekę, salę gimnastyczne i świetlicę.  „Wzorowa to placówka. Przestronne klasy i gabinety wyposażone w telewizory, magnetofony i rozmaite urządzenia techniczne. Pracownie specjalistyczne, w których nie brakuje pomocy naukowych” – czyta lektor. „W takich warunkach na pewno łatwiej uporać się ze słupkami i tą okropną ortografią” – wybrzmiewa puenta.

reklama


Link do materiału wideo z reportażem dostępny jest tu (materiał z Garwolina od 05:03).

Za link do materiału dziękujemy czytelnikowi Sebastianowi Jędrychowi.

łk

fot. screeny z 35mm.online


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama