reklama

Motoryzacja i edukacja w Garwolinie. Przyjadą Duda i Marczyk

Opublikowano: 28 listopad 2022, 09:01 Kategoria Edukacja
zs 2garwolindwójka
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Uczestnicy XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników spotkają się w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. Szkolenia, integracja i plan kolejnej edycji to główne tematy spotkania.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to nie tylko spektakularne finały, którym od wielu lat kibicuje publiczność Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce. To projekt edukacyjny, dzięki któremu przez cały rok młodzi mechanicy i ich nauczyciele zdobywają wiedzę, otrzymują wsparcie organizatorów wydarzenia, odbywają szkolenia i spotkania.

Działania w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nie kończą się wraz z ich finałami. Akademia Młodego Mechanika na bieżąco dostarcza ich obecnym i przyszłym uczestnikom materiały edukacyjne. Nie do przecenienia są także bezpośrednie spotkania z organizatorami, ambasadorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i ekspertami reprezentującymi partnerów przedsięwzięcia. Szkolenia, rozmowy, wymiana doświadczeń to niepowtarzalna okazja, by w praktyce zapoznać się z najciekawszymi obszarami branży motoryzacyjnej.

reklama


Jedno ze spotkań organizowanych przez Akademię Młodego Mechanika odbędzie się 30 listopada w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, który będzie gościł także uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie oraz Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez gości specjalnych. Z uczniami spotka się Grzegorz Duda, współtwórca i ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika,  wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo. Jego pozytywna energia co roku zagrzewa do walki uczestników finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

O rajdy samochodowe i rolę mechanika w zespołach rajdowych uczniowie będą mogli zapytać ambasadora marki PLATINUM ORLEN OIL Miko Marczyka, który podczas ostatniej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników łączył się z ich uczestnikami online. Miko Marczyk w sezonie 2019 został najmłodszym w historii Rajdowym Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej. W 2021 uzyskał m.in. tytuły Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej RSMP oraz Mistrza Polski w klasie 2.

„Oprócz szkoleń, podsumowań tegorocznych Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i integracji, podczas spotkania w Garwolinie ich organizatorzy zdradzą, co nas czeka w kolejnej edycji. Będzie to także okazja do rozmów i czerpania wiedzy od przedstawicieli partnera strategicznego - PLATINUM ORLEN OIL, a także pozostałych partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, marek FILTRON, NEO Tools, Integra Software, Varta i Yamaha” – czytamy na stronie organizatora mistrzostw.

W tym roku odbyła się już XI edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finalistom można kibicować podczas konkurencji praktycznych na największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show.

W trakcie zmagań historyczny sukces odnieśli uczniowie ZS nr w Garwolinie. Więcej w naszym archiwalnym tekście.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

mat. pras.

plakat event

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama