reklama

Ciekawe projekty garwolińskiej młodzieży

Opublikowano: 29 luty 2024, 08:42 Kategoria Edukacja
lo garwolingarwolinzs 1 garwolinekonomikzwolnieni z teorii
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie garwolińskich szkół średnich realizują projekty w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Młodzież z LO na Długiej popularyzuje język hiszpański. Uczennice z Ekonomika poszerzają wiedzę na temat rozwoju osobistego kobiet.

W LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie projekt w ramach olimpiady realizują uczniowie klasy IIIa. Po hasłem „EspañaNoPica” kryje się projekt, którego celem jest wsparcie w nauce popularnego języka, jakim jest hiszpański.

- Chcemy wzbogacić wiedzę odbiorców poprzez udostępnianie materiałów edukacyjnych, np. filmiki na tik toku o kulturze kraju, relacje na instagramie i facebooku, przydatne czasowniki i zwroty oraz ciekawe przesądy. Prężnie działamy na płaszczyźnie internetowej udostępniając w social mediach nowe posty informacyjno-edukacyjne na temat Hiszpanii, jej tradycji oraz zwyczajach – mówią uczniowie zaangażowani w projekt.

reklama


Dlaczego wybór padł na język z południa Europy? - Na przestrzeni lat coraz więcej osób decyduje się na wyjazd właśnie w te rejony, lecz nie zna podstawowych zwrotów i wyrażeń, które mogłyby ułatwić im pobyt w Hiszpanii. Poprzez publikację naszych treści pomożemy poznać lokalnej społeczności zakątki Hiszpanii i zachęcić do nauki języka hiszpańskiego – dodają uczniowie LO na Długiej.

Szczegóły projektu na fb.

„Jestem Kobietą” – to tytuł projektu, realizowanego także w ramach „Zwolnionych z Teorii”, w Zespole Szkół nr 1 w Garwolinie. - Celem naszego projektu jest poszerzenie wiedzy na temat rozwoju kariery oraz rozwoju osobistego kobiet. Nasze działanie skierujemy nie tylko do płci damskiej, chcemy aby panowie również zauważyli nie tylko piękno kobiet, ale także kompetencje w biznesie – mówią uczennice Ekonomika.

Szczegóły projektu na fb.

Wkrótce informacje o innych projektach w ramach olimpiady, które są realizowane w garwolińskich szkołach.

red.

fot. mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama