reklama

Podsumowali projekt „Niezapomniana muzyka”

Opublikowano: 18 kwiecień 2024, 09:26 Kategoria Edukacja
ekonomikzwolnieni z teorii
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Czy było warto? Takie pytanie zadają sobie uczniowie ZS nr 1 biorący udział w projekcie „Niezapomniana muzyka” w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii.

- Kiedy rozpoczynaliśmy projekt w lutym, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że przez ten czas poznamy tylu ciekawych ludzi i zwiedzimy tyle nowych miejsc – mówi Amelia Domarecka, uczennica ZS nr 1, kierownik projektu. 

- Odwiedziliśmy zespół Mazowsze, gdzie nauczyliśmy się śpiewać piosenki ludowe oraz poznaliśmy stroje i ludowe. Nauczyliśmy się robić wycinanki ludowe w Bibliotece w Górznie, poznaliśmy stare melodie ludowe na warsztatach w Spółdzielni muzykantów prowadzonych przez Pana Mateusza Niwińskiego. Odwiedziliśmy dom opieki Słoneczny Parasol, gdzie wspólnie ze starszymi osobami  śpiewaliśmy piosenki ludowe oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej, gdzie uczyliśmy jak robi się wycinanki ludowe. Zorganizowaliśmy Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej, gdzie uczestnicy w pięknych, kolorowych strojach prezentowali ludowe pieśni, oraz wiele innych działań podczas których poznaliśmy niesamowitych ludzi i przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil. Także śmiało możemy powiedzieć, że było warto zaangażować się w projekt – podsumowuje uczennica.

reklama


Cieszymy się, że nasza szkoła, Ekonomik, na czele z Panią Dyrektor Marzeną Tudek stworzyła nam warunki do realizacji projektu. Dziękujemy również wszystkim, którzy pomagali nam w naszych działaniach.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama