Jesteśmy z Tobą – oddali krew dla Karola

Opublikowano: 23 październik 2012, 10:41 Kategoria Aktualności
krewkrwiodawstwoSobolew

Uczniowie po raz kolejny pokazali, że potrafią i chcą pomagać, dzieląc się tym, co mają najcenniejszego – własną krwią. Tym razem chcą pomóc ciężko choremu Karolowi. „Niech poleje się krew” – apelują. „Krew dla Karola” pod takim hasłem jest też prowadzona akcja na Facebooku. Każdy może pomóc.

17 października 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym akcja honorowego oddawania krwi. Krew można było oddać w ambulansie stojącym przy budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Podczas akcji krew oddało 47 osób. Osoby te oddały łącznie ponad 21 litrów krwi. Organizatorkami akcji na terenie szkoły były Elżbieta Skoczek i Renata Bany, która koordynowała działania dotyczące akcji. W przygotowaniach do akcji bardzo chętnie pomagali uczniowie. Ci, którzy oddawali krew oraz ci, którzy jeszcze krwi nie mogą oddać krwi, bo nie mają jeszcze osiemnastu lat. Przygotowano plakaty i gazetki promujące honorowe krwiodawstwo oraz dekorację na akcję.

Do udziału w akcji honorowego oddawania krwi młodzieży z sobolewskiej szkoły, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym nie trzeba było namawiać. Uczniowie już pytają, kiedy będzie kolejna możliwość oddania krwi. Akcja skierowana była przede wszystkim do młodzieży miejscowej szkoły ponadgimnazjalnej, ale podobnie jak w ubiegłym roku spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Na akcję przybyło także kilku absolwentów z ubiegłego roku – to dowód na to, że zapewnienia o zostaniu honorowymi krwiodawcami nie były tylko słowami. Podczas akcji krew oddał m.in. wicedyrektor Paweł Kalbarczyk.

Krew dla Karola

Na prośbę zaprzyjaźnionego ze szkołą księdza – byłego pracownika szkoły, krew została przekazana dla chorego na białaczkę młodego człowieka. Karol Wlazły, dwudziestolatek z miejscowości Rozkopaczew pod Lublinem, choruje na białaczkę. Choroba jest tak zaawansowana, że Karol walczy teraz o życie. Rodzina i lekarze szukają dla niego dawcy szpiku. Na razie bez sukcesu. Jedynym ratunkiem dla niego, są ciągłe transfuzje krwi, ale aby Karol otrzymał krew, ktoś musi ją dla niego oddać. - Apelujemy do wszystkich, którzy są w stanie oddać krew dla Karola- pomóżcie! Wasza krew się zregeneruje, nic na tym nie stracicie, a jemu możecie uratować życie – mówi jedna z uczennic sobolewskiego liceum.

Podczas oddawania krwi wystarczy zaznaczyć, że jest to krew dla konkretnej osoby, w tym wypadku dla Karola Wlazłego z miejscowości Rozkopaczew. Trzeba dodać także, że obecnie przebywa on w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. Krew można oddać w dowolnym oddziale w całej Polsce.

jd

fot. ZSP Sobolew

Komentarze  

+3 #4 kREW DLA KAROLAMarcin Wlazły 2012-11-02 20:33
Chciałem wszystkim podziękować za pomoc dla mojego brata Karola "TWARDYM TRZEBA BYĆ A NIE MIENTKIM"
Z pozdrowieniami
Marcin Wlazły
Cytować
+4 #3 Do Mirka!Tomek 2012-11-01 22:48
Cytuję Mirek:
Kochani, świetna robota, pomaga walczyć Karolowi i mi. Karol wierzy w to,że ta akcja przyniesie skutek ,w postaci litrów krwi , a przede wszystkim dawcy szpiku. Piszę to bo i mi jest ciężko, Karol to mój bratanek.


Mirku!

Spontanicznie pomagam ludziom cierpiącym na choroby krwi. Dwa lata temu zaangażowałem się w pomoc Sylwkowi, teraz angażuję się w pomoc Karolowi. Sylwek wyzdrowiał. Karol też musi! :)

Namawiam każdego kogo mogę o oddawanie krwi dla Karola oraz zgłaszanie się do bazy dawców szpiku i komórek macierzystych. Będę szczęśliwy jeśli choć jedna osoba dzięki temu się włączy w pomoc dla Karola.

Tylko tyle dla niego mogę zrobić, gdyż ja sam niestety nie mogę oddać Karolowi nawet kropli krwi. Jednak akcja kolegów i koleżanek Karola odnosi właściwy skutek, skoro w pomoc dla niego angażują się całkiem obce mu osoby - takie jak ja.

Trzymam kciuki za szybki powrót Karola do zdrowia i wierzę, że jemu się uda.

Serdecznie pozdrawiam Ciebie i Karola. Wierzę, że będzie dobrze :)
Tomek
Cytować
+4 #2 krew dla KarolaMirek 2012-10-30 20:33
Kochani, świetna robota, pomaga walczyć Karolowi i mi. Karol wierzy w to,że ta akcja przyniesie skutek ,w postaci litrów krwi , a przede wszystkim dawcy szpiku. Piszę to bo i mi jest ciężko, Karol to mój bratanek.
Cytować
+7 #1 Dopóki oddychamy (Hymn Akcji Krew Dla Karola)Krew Dla Karola 2012-10-24 18:52
[youtube]http:/ /www.youtube.co m/watch?v=mKkv0 mrYE8I[/youtube ]
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież