reklama

Aktualności

reklama
reklama

pepperoni34

Pogoda w Garwolinie


Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP

TOPdk media www 300x250

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 23 październik 2013, 13:46
  prokuraturastraż miejskafotoradar
  Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

  Do garwolińskiej prokuratury wpłynęło doniesienie o możliwości przekroczenia uprawnień i niedopełnieniu obowiązku przez strażników miejskich w Garwolinie. Wnioskodawcą jest pan Robert, który rok temu przed sądem uniknął zapłaty mandatu. Sprawy póki co nie komentuje magistrat.

  Mieszkaniec gminy Garwolin, po wygraniu sporu z garwolińską policją, teraz próbuje dowieźć, że Straż Miejska w Garwolinie działa z pominięciem litery prawa. Pan Robert 16 października o swoich podejrzeniach zawiadomił garwolińską prokuraturę.

   

  - Mieszkaniec gminy Garwolin złożył pismo zawierające doniesienie o przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych na szkodę obywateli. W tej sprawie prokurator zlecił Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie przeprowadzenie czynności sprawdzających w terminie do 5 listopada 2013 roku ? informuje Prokurator Rejonowy w Garwolinie Barbara Sobotka.

  O co chodzi?

  Udało nam się dotrzeć do wspomnianego zawiadomienia. Z przytaczanych wielu zapisów ustaw i przepisów jawi się kilka zastrzeżeń do pracy straży miejskiej. Pan Robert twierdzi, że wysyłanie zdjęcia z fotoradaru SM z dołączonym wnioskiem o ukaranie jest niezgodne z prawem. Z argumentacji wynika, że fotografia jako dowód w sprawie nie może być udostępniana przed postępowaniem sądowym.

  ?Ludzie są straszeni sądem i wezwanie skonstruowane jest tak, jakby sprawca już został ustalony, a adresat  nim będący może co najwyżej przyjąć albo odmówić przyjęcia mandatu. Tymczasem to nie prawda, dopiero przyznając się jednocześnie i odmawiając przyjęcia lub przyznając się i jednocześnie przyjmując mandat, stajemy się sprawcą oraz ukaranym lub dającym podstawy do ukarania grzywną. To podstęp, sprytne wrobienie w poniesienie odpowiedzialności za wykroczenie drogowe, podpuszczenie byśmy to zrobili dla świętego spokoju nie odnosząc się do ustalenia prawdy materialnej? ? czytamy w doniesieniu.

  Pan Robert twierdzi ponadto, że grożenie grzywną właścicielowi pojazdu, który nie wskaże osoby, która danego dnia prowadziła auto, jest formą bezprawnego zastraszania. W zawiadomieniu jest mowa także o próbie oszustwa strażników miejskich, którzy mogą otrzymywać premię stosownie do liczby wystawionych lub zapłaconych mandatów.

  Wszystkie zarzuty sprawdza teraz garwolińska policja. Do Urzędu Miasta w Garwolinie nie wpłynęło żadne pismo o prowadzonych czynnościach. Trudno zatem o jakikolwiek komentarz magistratu.

  Łukasz Korycki

  Komentarze  

  +6 #16 ROZWIĄZAĆHARON 2013-11-06 23:57
  ROZWIĄZAĆ A EMERYCI NA EMERYTURĘ A NIE DRĘCZYĆ LUDZI...
  Cytować
  +16 #15 Radaegon 2013-10-24 12:36
  Za szybką kapitulacje włoscy zbrodniarze w norymberdze pozostali bezkarni. Pomyślcie panowie strażnicy czy dalej zamierzacie rżnąć głupa czy pójdziecie na współpracę.
  Cytować
  +2 #14 e tamegon 2013-10-24 11:36
  Mam równo tylko jeśli SM wolno robić głupoty to w imię czego ja mam sobie żałować . Polecam PORTAL 3OBIEG
  Cytować
  +6 #13 egon ...konio 2013-10-24 08:32
  Ty masz naprawdę nierówno pod sufitem pomijając słuszność sprawy o którą walczysz..Pozdr awiam!!!!konio
  Cytować
  +9 #12 umorząJaro 2013-10-23 23:22
  Przecież i tak to umorzą twierdząc, że czyn nie wyczerpywał znamion albo coś innego się przyczepią, a nawet przy zażaleniu Sąd to klepnie jak zawsze w takich sprawach. Ale dla Pana Roberta brawa za odwagę!!!
  Cytować
  +3 #11 Taki żarcikegon 2013-10-23 22:18
  Jednak kiedy już Polska Zjednoczona Partia Urzędniczo-Mund urowa doprowadzi do bankructwa tegoż państewka, to nikt po członkach tej partii, ani po tym państewku płakać nie będzie?.Jak już w historii bywało przyjdzie inny gospodarz i wyrwie chwasty
  Cytować
  +4 #10 Taki żarcikegon 2013-10-23 22:12
  taki tu żałosny towarzysz ? trza? komediant bredzi sobie pod ubeckim nochalem jak to walczy w obronie społeczeństwa ale ujawnić sie jakoś nie chce?prawdziwy tajniak co ma wiele za sumieniu i stąd ten strach. Ale nie zapominajcie złoczyńcy i markietanki ryżego że na końcu i tak Norymberga i pewien słynny sierżant.31
  Cytować
  +8 #9 Taki żarcikegon 2013-10-23 22:11
  Ponieważ interesuje się w stopniu ponadprzeciętny m historią , głównie wczesnym polskim średniowieczem oraz wiekiem XX to pewne porównania nasuwają się prawie automatycznie. Tak więc na pewno występują zadziwiające analogie między obecnym, przypudrowanym, reżimem zwanym III RP a reżimem III Rzeszy. Ta sama nieprawdopodobn a mnogość różnych tzw. służb których celem była inwigilacja oraz represja. To samo, ciągle poprawiane , rozbudowane ustawodawstwo , służące tylko reżimowi i wykluczające udział społeczeństwa. Ten sam ? nieznany sprawca? i ? seryjny samobójca? , te same absurdalne wyroki na niepokornych , ta sama kontrola przekaziorów, te same brednie i pycha fuhrera, ten sam typ dworzan , itd. itp . Brakuje jeno Dachau i KL. W tym układzie swoją działkę otrzymały różne Waffen SM czy Waffen SG czy Waffen ITD , itd.itp. Te paramilitarne formacje opanowane przez ubeków, esbeków, milicjantów, policjantów, zomowców, wsioków, ormowców itd. itp. otrzymały od reżimu delegacje do paraliżowania i pognębienia społeczeństwa w połączeniu z jego ograbianiem. Bezkarnym ograbianiem. I niech się nikt nie da nabrać że ONI coś tam robią dla społeczeństwa?T o jest banda nierobów i zdegenerowanych szumowin których głównym celem jest utrzymanie się przy korytku i wyciąganie dla siebie największych korzyści. To jest dobrze zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym dla których jest miejsce tylko w lochu.
  Cytować
  +11 #8 takegon 2013-10-23 20:23
  To nie tylko płot , linia energetyczna , obecność radiostacji tych ich szczekaczek , i wiele innych choćby wilgotność powietrza , cisnienie atmosferyczne , to wszystko zgodnie z instrukcją trzeba sprawdzić .Ciekawe gdzie są protokoły z wykonania tych czynności bo zapis jest jasny przed pomiarem sprawdzić to należy . A co robi straż ? Wali radarem po płocie bo może 2 auta będą jechać i sygnal się zsumuje . Następny mandacik dadzą . ŻE NA ROGATKACH MIASTA jak zbóje dzialają to ciekawe czy zgodnie z tradycją historia będzie konsekwentna i zawiśnie któryś za żebro . Wszak za zbójowanie czeka zbója kara. Robią zdjęcia od tyłu zastanawiające jest czy inspiracją nie byla tu orientacja seksualna pomysłodawcy.
  Cytować
  +7 #7 STOP - Mobilnym Fotoradarom ITDstopitd 2013-10-23 19:55
  STOP - Mobilnym Fotoradarom ITD AKCJA na FACEBOOKU

  https://www.facebook.com/STOP.Mobilnym.Fotoradarom.ITD
  Cytować
  +14 #6 Fotoradar Straży Miejskiejcamil 2013-10-23 18:41
  Panowie,


  wiele razy przyglądałem się rozstawiania przez Straż fotoradaru chodzi o miejsce na ul .Staszica. Zastanawia mnie jedna sprawa naprzeciwko jest płot metalowy a zgodnie z instrukcją pomiar może być błędny. Idąc do Sądu z takim mandatem sprawę poprostu wygrywamy.
  Cytować
  +8 #5 sdgKtos 2013-10-23 18:40
  Apel do radnych z SDG rozpędżcie to towarzystwo emerytów i nieudaczników albo przynajmniej pozbawcie ich możliwosci działań odnosnie kierujących czyli chodzi o fotoradar i parkowanie.Zaja ć się mogą pijaczkami ,psami ,sciekami czy smiećmi i to jest to czym powinni się zajmować .Tylko czynie szkoda pieniędzy na takich pożal się boże strażnikow.
  Cytować
  +5 #4 To nie koniecegon 2013-10-23 17:29
  Cieszyć bedziemy się mogli gdy zatanczymy na ich pagonach. Policja także sie wytłumaczy z radarów iskra a fajerwerki będą przedniej jakosci ale to za jakis czas.
  Cytować
  +15 #3 HA!mieszkaniec Garwolin 2013-10-23 16:08
  Polać mu!!!!!!!
  Cytować
  +18 #2 Siepaczerobinstan 2013-10-23 15:55
  Piekna nazwa "straż miejska" tylko co to ma wspólnego z ich obecnymi obowiązkami? Powinni sie nazywać siepacze do robienia kasy dla Burmistrza.
  Cytować

  Dodaj komentarz

  Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

  Kod antyspamowy
  Odśwież