reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 02 kwiecień 2015, 15:25
  pilawaborowie
  Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

  8,5 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej otrzyma gmina Pilawa na instalację kolektorów słonecznych oraz rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Umowy w tej sprawie podpisali dzisiaj wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

  Montaż systemów kolektorów słonecznych na 11 budynkach użyteczności publicznej oraz 560 prywatnych posesjach zakłada projekt gminy Pilawa, który otrzyma ponad 4 mln zł unijnego dofinansowania. Inwestycja będzie realizowana w partnerstwie z sąsiednią gminą Borowie oraz Parafią Rzymsko-Katolicką pw. Św. Józefa w Trąbkach. W sumie projekt obejmie swym zasięgiem mieszkańców 32 miejscowości położonych w gminach Pilawa i Borowie. Wartość projektu to 6,4 mln zł.

   

  To nie koniec ekologicznych inwestycji w gminie Pilawa. Samorząd realizuje właśnie kolejny projekt ? rozbudowę gminnej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Swoim zasięgiem oprócz miasta i gminy Pilawę, obejmie on także miejscowości Trąbki i Wygoda.

  Do tej pory udało się już przeprowadzić prace na terenie oczyszczalni ścieków w Pilawie. Obiekt został rozbudowany o stację odbiorów ścieków dowożonych oraz dwa reaktory biologiczne o pojemności 640 m3, wyposażone m.in. w pięciokomorowy selektor beztlenowy. Ponadto, wszystkie budynki na terenie oczyszczalni przeszły termomodernizację i wymianę dachów.

  W ramach projektu zrealizowano także przebudowę sieci wodociągowej przy ul. Wojska Polskiego o oraz wybudowano 360,5 m sieci kanalizacyjnej. Inwestycja objęła m.in. usunięcie szkodliwego azbestu zastosowanego w starej sieci oraz wymianę 12 przyłączy.

  Teraz gmina rozpocznie ostatni etap inwestycji ? budowę sieci kanalizacji zbiorczej w Trąbkach oraz Wygodzie. Podłączonych zostanie do niej w sumie 88 budynków mieszkalnych. Wartość projektu to prawie 11 mln zł, a kwota dofinansowania to 4,5 mln zł.

  Podczas dzisiejszego podpisania umów w urzędzie miasta w Pilawie, goście nie szczędzili pochwał burmistrz Albinie Łubian i wójtowi gminy Borowie Wiesławowi Gąsce.

  Łukasz Korycki

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz