25 lat samorządu Borowia

Opublikowano: 13 czerwiec 2015, 16:59 Kategoria Aktualności
borowie

- Miejcie świadomość, że to czego udało się dokonać przez 25 lat, jest też waszą cegiełką – mówił do mieszkańców gminy Borowie wójt Wiesław Gąska. Miejscowy samorząd świętował 25-lecie istnienia.

Uroczystości odbyły się wczoraj w borowieckim Zespole Oświatowym. Była to jednocześnie kolejna sesja rady gminy. Jak wymieniała przewodnicząca Alicja Szaniawska, w ostatnich 25 latach rada gminy spotkała się na 250 posiedzeniach. Efektem tego było 1288 podjętych uchwał. Wybrańcami społeczności było łącznie 116 radnych. Rekordzistką jest obecna wiceprzewodnicząca Marzena Nowak, która radną jest od 1998 roku. Funkcje przewodniczących rad pełnili Bogusław Podgórny (I kadencja), Krzysztof Sabak i Czesław Osiak (II), Albert Baran (III, IV, V), Alicja Szaniawska (VI, VII).

- Powrót do tradycji polskiego samorządu terytorialnego, zupełnie nowego w swym kształcie, stał się jednoznacznym sygnałem dla całej demokratycznej Europy, że Polska wraca do niej po latach politycznego ograniczenia swobody wyborczej – zaznaczał w wystąpieniu wójt Wiesław Gąska. - Okres 25 lat jest bezwątpienia powodem do dumy. Samorząd terytorialny zdał egzamin z samodzielności i odpowiedzialności z wynikiem bardzo dobrym – kontynuował. - Miejcie świadomość, że to czego udało się dokonać przez 25 lat, jest też wasza cegiełka – dodał włodarz, który dzierży stanowisko od 1998 roku. Jego poprzednikiem, w dwóch pierwszych kadencjach, był Stefan Kaczyński.

Dwie i pół dekady to czas, w którym gmina Borowie przeszła zmiany w każdej dziedzinie. Budowa gazociągu, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, obiektów sportowych, przedszkola, kręgielni, świetlic, pierwszego w powiecie publicznego szaletu, rozbudowa szkół i oczyszczalni ścieków, remont ośrodka zdrowia i świetlic wiejskich, modernizacja dróg. To tylko niektóre zmiany, o których wspomniał w wystąpieniu wójt.

Dostrzegli to także goście jubileuszu, wśród których byli m.in. posłowie Stanisława Prządka i Grzegorz Woźniak, Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego, wicestarosta powiatu Urszula Zadrożna.

Wyjątkowym prezentem, który wydał urząd gminy, jest książka prezentująca rozwój odrodzonego samorządu terytorialnego. Autorami publikacji są wójt Wiesław Gąska i współpracownicy urzędu gminy.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież