Wokalna melancholia na jesień

Opublikowano: 26 listopad 2011, 09:26 Kategoria Kultura
koncertszkoła muzyczna

Od „Ubóstwiam drakę”, "Ada, to nie wypada" po "Zombie" czy „Set fire to the rain”. Uczniowie klasy śpiewu garwolińskiej szkoły muzycznej zaprezentowali się w piątkowy wieczór w bardzo różnorodnym repertuarze. Wspólnym mianownikiem utworów była nostalgia i wyciszenie – jak na jesienne wieczory przystało. Dla wielu wykonawców koncert był uczniowskim debiutem.

Weronika Baran, Alicja Mirońska, Iwona Hajka, Aleksandra Mitek, Kasia Zionek, Kasia Łodzińska, Aleksandra Jarząbek, Eliza Szewczyk – to najmłodsze uczennice Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie na wydziale wokalno-aktorskim. Uczą się dopiero dwa miesiące i wczoraj po raz pierwszy wystąpiły w koncercie klasowym. – Stres na pewno był ogromny, ale wszyscy poradzili sobie świetnie – chwaliła młodych artystów Aurelia Luśnia-Stankiewicz, nauczyciel śpiewu i emisji głosu.

Na scenie wystąpiło wczoraj prawie 30 wokalistów. Każdy wykonał utwór solowy. Publiczność usłyszała największe przeboje musicalowe – „Think of me” z „Upiora w operze”, „When you’re good to mama” z „Chicago”, mniej lub bardziej znane utwory polskich i zagranicznych artystów. Nie obyło się także bez hitów z najnowszych list przebojów - jak chociażby piosenki Adele „Set fire to the rain”. Najmłodsze dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę o wymownym tytule „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.

- Dzisiejszy koncert był nostalgiczny, bo taką mamy porę roku, ale już teraz zapraszamy na styczniowy koncert. Będzie żywiej, karnawałowo – zapowiedziała Aurelia Luśnia.

jd

Komentarze  

0 #1 Szkoda,Marek 2011-11-28 08:48
że nie wiedziałem o koncercie, bo zawsze chętnie słucham młodych adeptów śpiewu spod skrzydeł Aurelii. Rozumiem, że Moja Muzyka ledwie mieści młodych artystów z rodzinami ale może znalazłoby się miejsca dla paru takich osób jak ja...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

czmrcozek podpis