Wokalna melancholia na jesień

Opublikowano: 26 listopad 2011, 09:26 Kategoria Kultura
koncertszkoła muzyczna

Od „Ubóstwiam drakę”, "Ada, to nie wypada" po "Zombie" czy „Set fire to the rain”. Uczniowie klasy śpiewu garwolińskiej szkoły muzycznej zaprezentowali się w piątkowy wieczór w bardzo różnorodnym repertuarze. Wspólnym mianownikiem utworów była nostalgia i wyciszenie – jak na jesienne wieczory przystało. Dla wielu wykonawców koncert był uczniowskim debiutem.

Weronika Baran, Alicja Mirońska, Iwona Hajka, Aleksandra Mitek, Kasia Zionek, Kasia Łodzińska, Aleksandra Jarząbek, Eliza Szewczyk – to najmłodsze uczennice Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie na wydziale wokalno-aktorskim. Uczą się dopiero dwa miesiące i wczoraj po raz pierwszy wystąpiły w koncercie klasowym. – Stres na pewno był ogromny, ale wszyscy poradzili sobie świetnie – chwaliła młodych artystów Aurelia Luśnia-Stankiewicz, nauczyciel śpiewu i emisji głosu.

Na scenie wystąpiło wczoraj prawie 30 wokalistów. Każdy wykonał utwór solowy. Publiczność usłyszała największe przeboje musicalowe – „Think of me” z „Upiora w operze”, „When you’re good to mama” z „Chicago”, mniej lub bardziej znane utwory polskich i zagranicznych artystów. Nie obyło się także bez hitów z najnowszych list przebojów - jak chociażby piosenki Adele „Set fire to the rain”. Najmłodsze dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę o wymownym tytule „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.

- Dzisiejszy koncert był nostalgiczny, bo taką mamy porę roku, ale już teraz zapraszamy na styczniowy koncert. Będzie żywiej, karnawałowo – zapowiedziała Aurelia Luśnia.

jd

Komentarze  

0 #1 Szkoda,Marek 2011-11-28 08:48
że nie wiedziałem o koncercie, bo zawsze chętnie słucham młodych adeptów śpiewu spod skrzydeł Aurelii. Rozumiem, że Moja Muzyka ledwie mieści młodych artystów z rodzinami ale może znalazłoby się miejsca dla paru takich osób jak ja...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież