Ten festiwal będzie wyjątkowy

Opublikowano: 03 marzec 2012, 10:07 Kategoria Kultura
festiwalmuzykacsik

W maju szykuje się prawdziwa gratka dla zakochanych w piosence. Tych, którzy kochają śpiewać i tych, którzy kochają słuchać, jak śpiewają inni. Główna nagroda w festiwalu to 2 tys. złotych. Jest więc o co walczyć.

„W piosence zakochani” pod takim tytułem w maju odbędzie się w Garwolinie I Festiwal Piosenki Filmowej i Musicalowej. Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie. - Warto promować to, co wartościowe. Nie chodzi tylko o gatunek, ale przede wszystkim o bardzo zdolnych młodych ludzi z całej Polski. Informacje o festiwalu wysłaliśmy już do kilkudziesięciu szkół wokalnych w Polsce oraz ośrodków kultury – mówi Radosław Mitura, dyrektor garwolińskiej szkoły muzycznej.

Celem festiwalu jest zwrócenie uwagi na piosenkę i balladę filmową oraz musicalową w ich różnych gatunkach i formach stylistycznych. Rozbudzanie talentów i aktywności twórczej wśród młodzieży poprzez stworzenie możliwości prezentacji przed szerokim audytorium. Konfrontacje wokalistów w oparciu o repertuar muzyki filmowej (film fabularny, bajka) i musicalowej.

I etapem konkursu będzie przesłuchanie nagrań demo nadesłanych przez uczestników. Spośród wszystkich jury wybierze najlepsze osoby, które zakwalifikuje do finału festiwalu. Finał odbędzie się 20 maja. Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy wykonają jeden utwór z podkładem nagranym na płycie CD, a drugi podczas koncertu konkursowego.

Z pewnością rangę konkursu podnoszą osoby zaangażowane w jego tworzenie między innymi zaprzyjaźniona z nami Elżbieta Zapendowska [Radosław Mitura]

- Postawiliśmy na ciekawą formę konkursu. Finaliści wystąpią na zakończenie festiwalu w otwartym dla publiczności garwolińskiej koncercie konkursowym - wspólnie z profesjonalnym zespołem festiwalowym. To będą muzycy, którzy grają zarówno w teatrach, jak i pracują jako muzycy sesyjni w studiach nagrań. Z pewnością rangę konkursu podnoszą osoby zaangażowane w jego tworzenie między innymi zaprzyjaźniona z nami Elżbieta Zapendowska czy też Janusz Kruciński - solista Teatru Muzycznego Romy, którzy zasiądą w jury. Jestem przekonany, że piosenka filmowa i musicalowa na stałe zagości na garwolińskiej mapie kulturalnej. Myślę, że warto sobie tego życzyć. To będzie wyjątkowy festiwal – przekonuje Radosław Mitura. Wyjątkowe będą także nagrody. Laureaci konkursu otrzymają za I miejsce – 2 tys. zł, II miejsce – 1,2 tys. zł, III miejsce – 800 zł.

Jak się zgłosić? W konkursie mogą wziąć udział wokaliście z wieku od 15 do 25 lat. Do 16 kwietnia należy przesłać do biura organizacyjnego formularz zgłoszeniowy oraz nagrania audio dwóch piosenek w dowolnym języku (jednej z wybranego musicalu, filmu lub bajki; drugiej – dowolnej). W przypadku piosenek wykonywanych w języku innym niż polski do przesyłki musi zostać dołączony ich tekst w języku oryginalnym. Nagrania można wysłać pocztą na adres: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie ul. Nadwodna 1, 08-400 Garwolin, z dopiskiem „ETAP I – „W piosence zakochani - 2012”, dostarczyć osobiście do sekretariatu CSiK lub przesłać pliki drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej na www.csik.garwolin.pl

Patronami medialnymi festiwalu są: WirtualnyGarwolin.pl, Życie Siedleckie, TV Garwolin.

Justyna Dybcio

Komentarze  

0 #4 formularz zgłoszeniowyMarta 2012-03-27 19:46
Czy ktoś mógłby przesłać mi ten formularz zgłoszeniowy? Bo wchodząc na stronę http://www.csik.garwolin.pl/ od wielu dni wyskakuje mi błąd:(
Byłabym bardzo wdzięczna.
Mój mail:
Cytować
+11 #3 :] złość piękności szkodziMania 2012-03-04 13:46
Kocham społeczność Garwolińską! :) Jesteście niesamowici. W żadnym innym mieście nie spotkałam tylu zazdrosnych ludzi . Każda inicjatywa jaka jest tu organizowana wiąże się z Waszą krytyką. Kiedy w jednym z muzycznych programów pojawiła się uczennica Szkoły Muzycznej -Martyna Szczęch, zamiast się cieszyć zaczęliście wynajdować jej minusy, nie wspominając już o krytyce innych uczennic.
Uczestnikom życzę odwagi i powodzenia :) a organizatorom przede wszystkim wiary w słuszność tego przedsięwzięcia.

Ps. Dario , Twój komentarz związany jest z niespełnionymi ambicjami, zazdrością czy z wybujaną wyobraźnią? :) Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia w konkursach śpiewu ,tańca itp , które organizowane są poza Garwolinem :)
Cytować
+6 #2 .a 2012-03-03 22:56
Myślę, że co niektórzy przesadzają, wiem, że różne dziwne rzeczy w Garwolinie się dziej,ą jeśli chodzi o konkursy wokalne i czasem wygrywają nie Ci co powinni, bądź nie wygrywają Ci co powinni. ALE warto wziąć pod uwagę fakt, że w jury będą zasiadać aż 2 "obce" osoby, nie związane z uczniami szkoły muzycznej, czy innymi osobami, które wezmą udział w konkursie. Także nie ma co gadać, tylko trzeba się brać do roboty i dać z siebie wszystko, żeby jak najlepiej wypaść i zgarnąć główną nagrodę :)
Cytować
+10 #1 dariatomek 2012-03-03 20:08
na jawie czy we śnie????????
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież