Zakochani finaliści wybrani

Opublikowano: 25 kwiecień 2012, 19:13 Kategoria Kultura
festiwalzakochani w piosence

Już 20 maja na garwolińskiej scenie wystąpią najlepsi z najlepszych wokalistów musicalowych. Jury festiwalu „W piosence zakochani” wybrało ich spośród prawie setki zgłoszeń. – To będzie prawdziwa uczta muzyczna – zapewnia Radosław Mitura, dyrektor garwolińskiej szkoły muzycznej.

Organizatorami I Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej „W piosence zakochani” są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie. I etap konkursu właśnie się zakończył. Jury przesłuchało 97 nadesłanych nagrań demo i wybrano 19 finalistów.

– To o jedną osobę więcej niż planowaliśmy. Poziom był bardzo wysoki. Świadczy o tym najlepiej fakt, że w tym gronie znaleźli się laureaci „Szansy na sukces”, uczestnicy takich programów jak „Must be the music”, osoby, które śpiewają w chórkach znanych polskich gwiazd, zdobywcy wielu nagród w konkursach ogólnopolskich – wylicza Radosław Mitura. Finaliści przyjadą do nas z różnych zakątków Polski, ale nie zabraknie także garwolińskich akcentów. W szczęśliwej 19 znalazły się dobrze znane naszej publiczności nazwiska: Paulina Mikulska, Aleksandra Paczek, Anna Maria Siwek, Monika Szostak i Martyna Szczęch. 20 maja usłyszmy także Weronikę Basiewicz z Otwocka, Małgorzatę Beczek z Ryk, Monikę Hiszpańską i Martę Iwaniuk z Lublina, Agnieszkę Jeśmontowicz z Bytowa, Martę Karpińską, Aurelię Krząkałę, Magdalenę Sokalską z Warszawy, Ewę Łobaczewską z Białegostoku, Magdalenę Łoś z Koszalina, Agatę Rożankowską z Bydgoszczy, Alicję Kozłowska, Monikę Malczak oraz Patrycję Mizerską.

Poziom był bardzo wysoki. Świadczy o tym najlepiej fakt, że w tym gronie znaleźli się laureaci „Szansy na sukces”, uczestnicy takich programów jak „Must be the music”, osoby, które śpiewają w chórkach znanych polskich gwiazd, zdobywcy wielu nagród w konkursach ogólnopolskich [Radosław Mitura]

Wokalistki w koncercie konkursowym wystąpią na żywo z zespołem, który już teraz zabiera się do aranżowania utworów. - Postawiliśmy na ciekawą formę. Finaliści wystąpią na zakończenie festiwalu w otwartym dla publiczności garwolińskiej koncercie - wspólnie z profesjonalnym zespołem festiwalowym. To będą muzycy, którzy grają zarówno w teatrach, jak i pracują jako muzycy sesyjni w studiach nagrań. Z pewnością rangę konkursu podnoszą osoby zaangażowane w jego tworzenie między innymi zaprzyjaźniona z nami Elżbieta Zapendowska czy też Janusz Kruciński - solista Teatru Muzycznego Romy, którzy zasiądą w jury. Jestem przekonany, że piosenka filmowa i musicalowa na stałe zagości na garwolińskiej mapie kulturalnej. Myślę, że warto sobie tego życzyć. To będzie wyjątkowy festiwal – przekonuje Radosław Mitura.

Wyjątkowe będą także nagrody. Laureaci konkursu otrzymają za I miejsce – 2 tys. zł, II miejsce – 1,2 tys. zł, III miejsce – 800 zł. Swoją nagrodę będzie miała także okazję przyznać publiczność, dlatego już dziś gorąco polecamy tę imprezę.

Patronami medialnymi festiwalu są: WirtualnyGarwolin.pl, Życie Siedleckie, TV Garwolin.

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież