reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 21 maj 2012, 07:58
  musicalW piosence zakochanifestiwal
  Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

  - Zawsze oceniamy całokształt, to jak ktoś śpiewa, czy jest prawdziwy, czy umie zagrać. Mieliśmy dużo więcej propozycji do nagród niż mogliśmy przyznać ? podkreślała Elżbieta Zapendowska oceniająca występy 19 finalistek Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej w Garwolinie "W piosence zakochani". Grand Prix wyśpiewała Aleksandra Paczek.

  Wczorajsze spotkanie z muzyką musicalową rozpoczęło się już po godzinie 16. 19 finalistek wyłonionych z 97 zgłoszeń wystąpiło w utworach z podkładem muzycznym. Wieczorny koncert, z udziałem pełnej sali publiczności, był dla uczestniczek trudniejszym wyzwaniem, bo muzyka grana było na żywo przez zespół pod przewodnictwem Pawła Stankiewicza.

  Na scenie różnorodność

  Finalistki garwolińskiego debiutanckiego festiwalu przyjechały do Centrum Sportu i Kultury z całej Polski, m.in. Koszalina, Białegostoku czy Bydgoszczy. Różne były bagaże doświadczeń najlepszej dziewiętnastki. Na scenie Domu Kultury wystąpiła laureatka ?Szansy na sukces?, finalistka programu ?X-Factor?, uczestniczka ?Must be the music?, ale również dziewczęta z mniejszym dorobkiem wokalnym. Różnorodny był także dobór repertuaru. Wokalistki sięgały po piosenki dobrze znane szerokiej publiczności oraz po utwory mało znane. Wspólnym mianownikiem występów były opowieści o uczuciach ? zazdrości, kobiecego spełnienia, złości i oczywiście miłości. ? Wszystkie uczestniczki są zakochane w piosence ? podkreślał dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie Radosław Mitura, nawiązując do hasła imprezy.

  38 niedzielnym wykonaniom przysłuchiwało się jury, w którego składzie zasiedli Janusz Kruciński (solista Teatru Muzycznego Romy), Hanna Piaseczna (aktorka Teatru Komedia), Izabela Buchowska (wiolonczelistka koncertująca w kraju i zagranicą).

  ?Szerokiej drogi artystycznej?

  Na czele jury stała Elżbieta Zapendowska, nauczycielka emisji głosu, znana z programów telewizyjnych typu talent show. - Żaden werdykt na świecie nie był sprawiedliwy, tak jest i tym razem ? mówiła tuż przed ogłoszeniem wyników. - Pamiętajcie, że ten konkurs to epizod w waszym życiu, któryś konkurs wreszcie wygracie. Zawsze oceniamy całokształt, to jak ktoś śpiewa, czy jest prawdziwy, czy umie zagrać ? wyjaśniała. Elżbieta Zapendowska dodała, że jury miało dużo więcej propozycji do nagród niż można było przyznać. - Kroczcie drogą muzyczną, bo wiem, że jest to wasza przyszłość. Szerokiej drogi artystycznej ? życzyła finalistkom.

  Grand Prix Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej wyśpiewała Aleksandra Paczek z Garwolina. W nagrodę zwyciężczyni otrzymała 2000 zł. Drugie miejsce komisja konkursowa przyznała Małgorzacie Beczek (1200 zł), a trzecie Weronice Basiewicz (800 zł). Wyróżnienia (nagroda po 150 zł) odebrały Agata Różankowska, Anna Maria Siwek, Monika Malczak. Najwięcej głosów widowni otrzymała Monika Szostak, która zdobyła nagrodę publiczności. Dziennikarze patronów medialnych festiwalu (Życia Siedleckiego, portalu WirtualnyGarwolin.pl, TV Garwolin) przyznali nagrodę Magdalenie Łoś.

  Sukces organizacyjny

  Imprezę z pewnością można uznać za udaną. - Wiele nauczyliśmy się podczas tego festiwalu. Będziemy wyciągać wnioski, aby organizację doprowadzić do perfekcji. Mam nadzieję, że w kolejnych latach festiwal będzie się wpisywał w kalendarz dużych imprez ? podsumowuje Radosław Mitura. Warto wspomnieć, że wśród finałowej dziewiętnastki znalazło się sześć wokalistek garwolińskiej Szkoły Muzycznej. ? Mamy się czym pochwalić. To przede wszystkim zasługa Aurelii Luśni, która jest specjalistką w muzyce musicalowej i potrafi swoje doświadczenie przekazać młodszym ? podkreśla dyrektor. Aurelia Luśnia wystąpiła podczas wczorajszego festiwalu w duecie z Anną Ozner. Na scenie zaśpiewał także juror Janusz Kruciński.

  Organizatorami festiwalu byli Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Szkoła Muzyczna I Stopnia w Garwolinie. Imprezie patronowali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Burmistrz Miasta Garwolin Tadeusz Mikulski.

  łk {jcomments lock}

  fot. jd

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz