Saksofon w Zielonym Dworze

Opublikowano: 11 czerwiec 2014, 12:48 Kategoria Kultura
saksofonmiętnedworekszkoła muzyczna

Już niedługo Zielony Dwór w Miętnem wypełni się dźwiękami saksofonu. Wykształceni muzycy zaprezentują swoje talenty, a dla uczestników koncertu przygotują coś specjalnego - Łukasz Godyla wykona pierwszy raz publicznie utwór pt. „Telegraf na dwa saksofony altowe”.

23 czerwca o godz. 18 w Dworku w Miętnem Szkoła Muzyczna I Stopnia w Garwolinie organizuje koncert saksofonowy projektu Ars Duo „Saxophone Conversations”. Tego wieczoru zostanie wykonany po raz pierwszy publicznie utwór Łukasza Godyli pt. "Telegraf" na dwa saksofony altowe". Co ciekawe, utwór został skomponowany w oparciu o tekst słowny, leżący u podstaw jego brzmienia. Słuchacze zaznajomieni z alfabetem Morse’a będą mogli również spróbować rozszyfrować tekst ukryty w rytmach, wystukiwanych na saksofonach.

 

Ponadto artystki Ars Duo zaprezentują utwory, które znalazły się na ich debiutanckiej płycie. Została ona wydana w styczniu bieżącego roku przez prestiżową wytwórnię DUX.

Ars Duo to duet saksofonistek: Alicji Wołyńczyk, która prowadzi zajęcia saksofonu w SM w Garwolinie oraz Doroty Samsel, kształcącej się m.in. w Polsce, Niemczech i Francji. Towarzyszyć im będzie - tak jak na płycie - Agnieszka Kopacka – Aleksandrowicz – fortepianistka wykładająca na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Koncert odbędzie się dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Maria Mazurek

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież