reklama
reklama

PŁATNE OGŁOSZENIA WYBORCZE

    560x360          banerwg

Aktualności

reklama

baner projekt 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 14 lipiec 2015, 10:45
  Łaskarzewakordeony
  Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

  Choć podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Akordeonistów w Łaskarzewie można było posłuchać różnych gatunków muzycznych, to akordeony grały pierwsze skrzypce. Gośćmy zagranicznymi tegorocznego festiwalu byli artyści z Białorusi.

  - Piąty raz witam państwa na tym festiwalu i z roku na rok jest nas coraz więcej. Widzę też sporo nowych twarzy, a to tylko dowód na to, że sława naszego festiwalu sięga coraz dalej. I świadczy to o tym, że warto poświęcić trud i czas, żeby zorganizować taką imprezę. Muzyka łagodzi obyczaje, łączy pokolenia, jesteśmy tu całymi rodzinami i możemy miło spędzić czas ? podkreślała burmistrz Łaskarzewa Lidia Sopel-Sereja.

  Publiczność zgromadzona w łaskarzewskich Alejkach mogła podziwiać młodych artystów z białoruskiego zespołu cyrkowego Słoneczka. Na scenie zagrał także zespół Dubrovytsia i duet akordeonowy Mix. Nie zabrakło także polskich wykonawców ? nie tylko z akordeonami. Biela & Kwietniewski zaprezentowali muzykę francuską, a zespół Balkan Express zabrał publiczność w podróż na Bałkany. Na folkową nutę zagrał Frument Project. Imprezę otworzył koncert Strażackiej Orkiestry Dętej przy ZMG ZOSP RP.

  Nie zabrakło także lokalnych akcentów i muzyki do tańca ? na festiwalowej scenie wystąpiły grupy Replay, Speed i Power.

  - Jak patrzę na tę publiczność, która przyszła, widzę jak ten festiwal wrósł w tradycję nie tylko Łaskarzewa, ale całego powiatu garwolińskiego. Jestem wdzięczny, że ten festiwal tak pięknie jest kultywowany i wchodzi w serca i umysły wszystkich osób. Proszę państwa o jedno, żebyście ten festiwal kontynuowali przez wiele, wiele lat, żebyście go nigdy nie oddali z tego miejsca ? mówił starosta garwoliński Marek Chciałowski, patron honorowy wydarzenia. Gratulacje złożyła także poseł Stanisława Prządka. Wśród gości pojawili się także członek Zarządu Powiatu Garwolińskiego Józef Tomala oraz przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski.

  jd

   

   

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz