Międzynarodowa wystawa w Borowiu

Opublikowano: 05 sierpień 2015, 13:40 Kategoria Kultura
borowiewystawacezary kopik

Do połowy września w zabytkowym kościółku w Borowiu można zwiedzać Międzynarodową Wystawę Prac Malarstwa i Rzeźby „Rzeźba spotyka się z barwą – Bez granic”. Miłośników sztuki zapraszają wójt gminy i dyrektor miejscowego Domu Kultury.

Autorami prezentowanych prac są Urlike Schmitt, Siegfried Kornacki oraz Cezary Kopik. Rzeźby polskiego artysty mieszkańcy powiatu garwolińskiego mogli podziwiać dwukrotnie. Twórcy, mającego na koncie kilkadziesiąt wystaw zagranicznych, dopiero w 2010 roku dane było zaprezentować efekty swojej pracy w rodzinnym Garwolinie. Z kolei w ubiegłym roku Cezary Kopik w Muzeum Ziemi Garwolińskiej obchodził jubileusz 40-lecia pracy artystycznej.

W swojej twórczości Cezary Kopik nie skupia się na jednym kierunku. Jego przemyślenia, odzwierciedlane w pracach, dotykają wielu warstw. Odnosi się do symboliki ludowej, martyrologii, ludzkiej natury, życia czy erotyki. Nie boi się także sięgać po alegorię. Tworzywo do jego arcydzieł jest różne. – Mam rzeźby niemal w każdym materiale – kamieniu, betonie, marmurze, granicie. Dużo też moich prac powstaje w czarnym dębie, na który natrafiłem podczas kąpania stawu – wymienia artysta.

Wystawę w Borowiu można zwiedzać do połowy września.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież