You can sing – najlepsza Ola Tudek

Opublikowano: 28 kwiecień 2016, 07:02 Kategoria Kultura
piątkaedukacjaangielski

Uczennica Zespołu Szkół nr 5 w Garwolinie, Aleksanda Tudek wyśpiewała sobie pierwsze miejsce w Międzyszkolny Konkursie Piosenki Angielskiej „You can sing”. Konkurs był częścią projektu „Dni języków z Piątką’, który ma zachęcać dzieci i młodzież do nauki języków obcych.

Przesłuchania odbyły się wczoraj w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Na scenie, przed wypełnioną koleżankami i kolegami salą, wystąpili uczniowie szkół podstawowych. Zaśpiewali znane utwory muzyki rozrywkowej – zarówno te sprzed wielu lat jak „Imagine”, czy najnowsze przeboje „We found love”. Wszystkie oczywiście w języku angielskim.

Komisja konkursowa, której przewodniczył Julian Czaporowski, przyznała trzecie miejsce Julii Głowali, drugie – Wiktorii Piorun. Najlepsza okazała się Aleksandra Tudek, która śpiewająco zdobyła pierwszą nagrodę.

Konkurs „You can sing” był częścią projektu „Dni języków z Piątką”, który realizowany jest w Zespole Szkół nr 5. Przez ostatnie trzy dni swoje umiejętności językowe w ciekawy sposób wzbogacali uczniowie szkoły podstawowej. Za kilka dni podobne działania rozpoczną się w gimnazjum. Obie części projektu są finansowane w ramach Miejskich Grantów Oświatowych Urzędu Miasta Garwolina.

Wokalne zmagania były najważniejszym punktem projektu dla uczniów podstawówki, ale nie jedynym. Przez 3 dni odbywały się konkursy, wystawy. Język angielski objął nie tylko szkolne sale, ale i korytarze.

9 maja ruszy druga odsłona projektu dla gimnazjów. Najważniejszą jego częścią będą warsztaty z native speakerem z europejskiego programu edukacyjnego „Nauka bez granic”. W sumie 100 uczniów będzie mogło poznać kulturę i tradycje brytyjskie.

jd

Komentarze  

+1 #1 super sprawaela 2016-04-28 15:06
Nauka i zabawa... jestem za! W PIATCE dużo sie dzieje...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież