reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 28 kwiecień 2016, 07:02
  piątkaedukacjaangielski
  Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

  Uczennica Zespołu Szkół nr 5 w Garwolinie, Aleksanda Tudek wyśpiewała sobie pierwsze miejsce w Międzyszkolny Konkursie Piosenki Angielskiej ?You can sing?. Konkurs był częścią projektu ?Dni języków z Piątką?, który ma zachęcać dzieci i młodzież do nauki języków obcych.

  Przesłuchania odbyły się wczoraj w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Na scenie, przed wypełnioną koleżankami i kolegami salą, wystąpili uczniowie szkół podstawowych. Zaśpiewali znane utwory muzyki rozrywkowej ? zarówno te sprzed wielu lat jak ?Imagine?, czy najnowsze przeboje ?We found love?. Wszystkie oczywiście w języku angielskim.

  Komisja konkursowa, której przewodniczył Julian Czaporowski, przyznała trzecie miejsce Julii Głowali, drugie ? Wiktorii Piorun. Najlepsza okazała się Aleksandra Tudek, która śpiewająco zdobyła pierwszą nagrodę.

  Konkurs ?You can sing? był częścią projektu ?Dni języków z Piątką?, który realizowany jest w Zespole Szkół nr 5. Przez ostatnie trzy dni swoje umiejętności językowe w ciekawy sposób wzbogacali uczniowie szkoły podstawowej. Za kilka dni podobne działania rozpoczną się w gimnazjum. Obie części projektu są finansowane w ramach Miejskich Grantów Oświatowych Urzędu Miasta Garwolina.

  Wokalne zmagania były najważniejszym punktem projektu dla uczniów podstawówki, ale nie jedynym. Przez 3 dni odbywały się konkursy, wystawy. Język angielski objął nie tylko szkolne sale, ale i korytarze.

  9 maja ruszy druga odsłona projektu dla gimnazjów. Najważniejszą jego częścią będą warsztaty z native speakerem z europejskiego programu edukacyjnego ?Nauka bez granic?. W sumie 100 uczniów będzie mogło poznać kulturę i tradycje brytyjskie.

  jd

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz