Unihokeistki z Miastkowa trzecie na Mazowszu

Opublikowano: 16 czerwiec 2015, 12:59 Kategoria Sport
unihokejmiastków kościelny

Podopieczne Daniela Króla z Publicznego Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym zostały brązowymi medalistkami Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeja.

Drogę do zdobycia brązowego krążka gimnazjalistki rozpoczęły w Borowiu. Pod koniec lutego zwycięstwo w rozgrywkach powiatowych dało nastolatkom awans do zawodów na szczeblu regionu siedleckiego. W Mińsku Mazowieckim reprezentantki powiatu garwolińskiego nie przegrały żadnego meczu i pewnie wywalczyły złote medale.

Rozstrzygnięcia XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeja dziewcząt zapadły w Łochowie. Reprezentantki regionu siedleckiego zmierzyły się z siedmioma najlepszymi zespołami województwa mazowieckiego.

W fazie grupowej wygrana z Suskowolą 3:1 oraz remisy 1:1 z Szydłowem i Chudkiem dały zawodniczkom z Miastkowa Kościelnego awans do strefy medalowej. Na drodze do finału naszym unihokeistkom stanęły późniejsze triumfatorki z Zielonki. Spotkanie zakończyło się porażką 0:3.

Wiele emocji przyniósł pojedynek o brąz. Po regulaminowym czasie gry i pięciominutowej dogrywce na tablicy wyników widniał wciąż wynik bezbramkowy. Było to zasługą m.in. Agnieszki Migas, która w bramce zespołu z Miastkowa Kościelnego broniła kilka sytuacji „sam na sam”.

W serii rzutów karnych między słupkami pojawiła się Angelika Listopad, która obroniła wszystkie trzy strzały. Z pokonaniem bramkarki z Płochocina nie miała za to problemu Angelika Ducka, której bramka w pierwszej serii zdecydowała o brązowym medalu.

- To był szok i radość nie do opisania. Skakałyśmy, tańczyłyśmy i wpadałyśmy sobie w ramiona. Po tych emocjach i nerwach rozkleiłyśmy się na dobre, a w oczach naszego trenera również pojawiły się łzy… Wszyscy byliśmy szczęśliwi otrzymując brązowe medale Mistrzostw Wojewódzkich, a nasza koleżanka Angelika Listopad dodatkowo otrzymała w nagrodę plecak i tytuł Najlepszej Bramkarki Mazowsza. Wróciłyśmy do Miastkowa wielką dumą i radością. Cała szkoła gratulowała nam sukcesu, który ostatni raz dziewczęta z naszej szkoły osiągnęły 10 lat temu. I choć aż osiem naszych koleżanek skończy w tym roku gimnazjum, a wraz z nim swoją przygodę z unihokejem, to wierzymy, że w nowym roku szkolnym ponownie zajdziemy daleko – relacjonują Dominika Gawryś i Anna Salamończyk.

Skład zawodniczek z Miastkowa Kościelnego (kolejność jak na zdjęciu). Górny rząd od lewej: Małgorzata Borkowska, Żaneta Paziewska, Agnieszka Migas, Angelika Listopad, Ilona Odziemczyk, Patrycja Borucz, Łucja Odziemczyk, op. Daniel Król. Dolny rząd od lewej: Anna Salamończyk, Angelika Ducka, Patrycja Salamończyk, Karolina Mika, Dominika Gawryś.

mat. pras./opr. łk

fot. PG Miastków Kościelny

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

czmrcozek podpis