Pływali pod chmurką na Mamucie [video]

Opublikowano: 14 sierpień 2016, 15:30 Kategoria Sport
pływaniewody otwartemamutgmina garwolin

30 zawodników wzięło udział w I Mistrzostwach Ziemi Garwolińskiej w pływaniu na wodach otwartych. Podwójnym zwycięzcą zawodów, rozgrywanych na zbiorniku wodnym Mamut w Woli Rębkowskiej, został Jakub Bielecki.

Dzisiejsze zawody to nowość w powiecie garwolińskim. - Grzechem byłoby nie skorzystanie z takiego pięknego obiektu. Robimy już triathlon, duathlon, pora na zawody tylko dla pływaków – mówi jeden z organizatorów Michał Łubian.

 

W dzisiejszych mistrzostwach wystartowało 30 zawodników. Sześciu z nich mierzyło się z dystansem 250 metrów. Na starcie głównego dystansu – 1500 metrów – stanęło 24 zawodników. Rywalizacje na obu długościach wygrał Jakub Bielecki. – Traktowałem dzisiejszy start bardziej jako trening i cykl przygotowań do imprez triathlonowych. Pływanie to moja najsłabsza strona, stąd mój udział w tej imprezie – przyznał podwójny zwycięzca. – To bardzo dobry obiekt, na którym bardzo dobrze się pływa – dodał. Triumfator na pokonanie 250 metrów potrzebował 3 minut i 26 sekund. Czas trzech pętli po 500 metrów wyniósł 24:13.

Organizatorzy przygotowali nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla najlepszych zawodników z powiatu garwolińskiego. Nagrody w drugiej z wymienionych ufundował poseł Grzegorz Woźniak. – Trzy tygodnie temu spotkałem się z organizatorami imprezy i okazało się, że w tak krótkim czasie da się zorganizować te zawody. W przyszłości planujemy zawody o szerszym charakterze, ale do tego trzeba przetrzeć szlaki – powiedział parlamentarzysta.

Poniżej wyniki zawodów

250 metrów

Open

1. Jakub Bielecki

2. Olaf Wysokiński

3. Mikołaj Lewandowski

Kobiety

1. Emilia Piaseczna

2. Zuzanna Rogulska

Klasyfikacja powiatowa

1. Olaf Wysokiński

 

 

 

1500 metrów

Open

1. Jakub Bielecki

2. Sebastian Szymański

3. Adam Gabler

Kobiety

1. Agnieszka Gajc

2. Renata Bednarek

3. Dota Szymborska

Klasyfikacja powiatowa

1. Damian Kędziorek

2. Jarosław Latuszek

3. Michał Latuszek

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież