Wygrali kolację w restauracji Karola Okrasy [wideo]

Opublikowano: 14 listopad 2019, 21:05 Kategoria Edukacja
zs 2 garwolindwójkakarol okrasa

Siedmiu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie odwiedzi stołeczną restaurację Platter Karola Okrasy. Wyjątkowy wyjazd był nagrodą w konkursie kulinarnym „Danie z Okrasą”. Jury przewodził znany z programów telewizyjnych kucharz.

Idea konkursu zrodziła się podczas lutowej wizyty Karola Okrasy w Dwójce. Atmosfera panująca w szkole tak spodobała się autorowi programów kulinarnych, że postanowił zaprosić sześciu uczniów do swojej restauracji Platter w Warszawie.

Sukces uczniów ZSP Żelechów

Opublikowano: 08 listopad 2019, 08:42 Kategoria Edukacja
żelechówzsp żelechów

W budynku Filharmonii Białostockiej odbył się finał krajowy konkursu „100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego”, w którym sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie.

Województwo mazowieckie reprezentowali uczniowie ZSP Żelechów Artur Prusiński i Daniel Frąc, którzy w pierwszym etapie internetowym uzyskali najlepsze wyniki na całym Mazowszu.  W finale pierwszy etap to test wiedzy, na podstawie którego do ścisłego finału kwalifikowało się sześciu najlepszych zawodników. W tym gronie znalazł się Artur Prusiński. Drugi etap to pytania indywidualne, skierowane do poszczególnych zawodników. Ten etap ukształtował końcową kwalifikację. Ostatecznie Artur uplasował się na piątym miejscu, tracąc tylko dwa punkty do miejsca medalowego.

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Wildze

Opublikowano: 06 listopad 2019, 08:13 Kategoria Edukacja
wilga

W dniach 21-25 października po raz pierwszy w Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Wildze odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie...”.

Uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami różnych zawodów, poszerzyć swoją wiedza dotyczącą kształcenia zawodowego oraz poznać swoje predyspozycje zawodowe.

Młodzież z KLO promuje w sieci czytelnictwo

Opublikowano: 03 listopad 2019, 13:24 Kategoria Edukacja

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie biorą udział w rozpowszechnianiu czytelnictwa. Zachęcają dzieci i młodzież do zagłębienia się w świat powieści, baśni, bajek, fantasy, kryminałów i innych tego typu utworów.

Grupa uczniów z KLO promuje czytelnictwo w ramach ogólnopolskiego konkursu #cojaczytam. W jej skład wchodzą: Natalia Zalech, Weronika Kłosowska, Bartosz Gugała, Jan Żabczyński oraz Anna Głaszczka.

Nauczyciele Zespołu Szkół w Garwolinie nagrodzeni przez prezydenta

Opublikowano: 25 październik 2019, 07:44 Kategoria Edukacja
zs 2 garwolindwójkaden

Nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie otrzymali wysokie odznaczenia państwowe i nagrody resortowe.

Wręczenie medali odbyło się wczoraj w czasie uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Warszawie. Do auli Schumana na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaproszeni zostali nauczyciele i pracownicy oświaty z województwa mazowieckiego. W gronie wyróżnionych znaleźli się także nauczyciele z garwolińskiej Dwójki.

Młodzież ze Wspólnego Domu najlepsza na Mazowszu

Opublikowano: 24 październik 2019, 07:04 Kategoria Edukacja
wilgawspólny dompolicja

W Wierzbicy odbyły się zawody edukacyjno-sportowe dla młodzieży z młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii z terenu garnizonu mazowieckiego. Wśród 16 startujących drużyn, chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego „Wspólny Dom” w Wildze okazali się bezkonkurencyjni.

Podopieczni z MOS w Wildze, po zaciętych bojach, okazali się najlepsi wśród 16 startujących drużyn i tym samym wywalczyli puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu za zajęcie I miejsca. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Mateusz Chojecki, Mikołaj Kowalski oraz Marcel Czemierowski. Opiekunem młodzieży była pani Izabela Sawoniuk z MOS w Wildze, zaś koordynatorem drużyny z ramienia KPP Garwolin – sierż. szt. Małgorzata Pychner.

Miejski Dzień Nauczyciela w Jedynce

Opublikowano: 21 październik 2019, 08:20 Kategoria Edukacja
dengarwolin

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Garwolinie była gospodarzem tegorocznych Miejskich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Zwracając się do uczestników uroczystości burmistrz Miasta Marzena Świeczak złożyła życzenia i podziękowała nauczycielom za codzienną prace pełną pasji i oddania. 

Gm. Górzno: Dziękowali nauczycielom za codzienną pracę

Opublikowano: 17 październik 2019, 20:57 Kategoria Edukacja
górznoden

W piątek odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Organizatorem tegorocznego święta była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Samorządkach. Dzień ten jest co roku okazją do podsumowania efektów pracy w placówkach oświatowych działających na terenie gminy.

W uroczystości udział wzięli: dyrektorzy placówek oświatowych, czynni i emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji wszystkich szkół z terenu gminy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Gości powitała dyrektor szkoły Pani Ewa Włodarczyk, która podziękowała za przybycie i złożyła wszystkim życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie głos zabrał wójt Waldemar Sabak, który wszystkim pracownikom oświaty złożył serdeczne podziękowania za ich pracę, poświęcenie i trud włożony w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Dyrektorzy szkół również dziękowali swoim pracownikom i życzyli wiele satysfakcji z pracy zawodowej oraz dalszych sukcesów i osiągnięć. Życzenia  dla grona pedagogicznego skierowali także zaproszeni goście.