Z Kolumbii i Filipin do Wilgi

Opublikowano: 13 wrzesień 2019, 17:26 Kategoria Edukacja
wilgakolumbiafilipiny

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wildze gościli wolontariuszki z Fundacji Euroweek - Margaritę Marię Cabrera z Kolumbii i Loise Dino z Filipin.

Uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami fundacji już w marcu w Różance, gdzie brali udział w trzydniowych warsztatach. Już wtedy, wracając do domu autokarem, po kilku dniach wspaniałej zabawy i nauki wspólnie z wolontariuszami z całego świata, uczniowie pytali, czy mogliby mieć takie zajęcia u siebie, w szkole.

18 lat istnienia Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie

Opublikowano: 02 wrzesień 2019, 06:35 Kategoria Edukacja
sangarwolin

Uczelnia przeprowadziła po raz kolejny bezpłatne kursy przygotowujące maturzystów do egzaminu z matematyki. W zajęciach odbywających się w Garwolinie wzięło udział ok. 50 osób, natomiast 170 uczestniczyło w zajęciach poprzez uczelnianą platformę internetową PAO. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogły w zdaniu egzaminu maturalnego z matematyki. Akcja stała się już tradycją, która jest bardzo dobrze oceniana przez maturzystów.

Dbamy również o start zawodowy naszych absolwentów.  Biorą udział w stażach oraz mogą korzystać z bazy danych uczelnianego Biura Karier Studenckich. Wszystkim firmom, które przyjęły naszych studentów na staż serdecznie dziękujemy.

W Ekonomiku zakończyli projekt POWER 2018

Opublikowano: 30 sierpień 2019, 08:08 Kategoria Edukacja
zs 1ekonomikpowerpraktykigarwolin

Z końcem sierpnia, w Zespole Szkół nr 1 w Garwolinie, zakończy się projekt POWER realizowany na zasadach projektu ERASMUS+ „Mobilność to sukces” finansowany ze środków Unii Europejskiej, na kwotę 149 496,00 EUR. Dzięki niemu 58 uczniów i 24 nauczycieli mogło doskonalić swoje umiejętności zawodowe za granicą.

W związku z tym odbyła się w szkole uroczystość podsumowująca i promująca projekt. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor szkoły Marzena Tudek, wicedyrektorzy, nauczyciele, uczniowie którzy zakończyli udział w projekcie, oraz ci którzy w obecnym i przyszłym roku szkolnym również wezmą udział w takim przedsięwzięciu. Prowadzącym spotkanie i jednocześnie koordynatorem projektu był nauczyciel i wicedyrektor ZS nr 1 Tomasz Turek.

KLO trzyma poziom – matura ponownie na 100%!

Opublikowano: 15 lipiec 2019, 18:48 Kategoria Edukacja

Absolwenci KLO w tym roku także stanęli na wysokości zadania i wszyscy zdali egzamin maturalny. Katolickie liceum jako jedyne w powiecie może pochwalić się stuprocentową zdawalnością.

Tabela zamieszczona poniżej pokazuje średnie wyników z większości przedmiotów zdawanych przez maturzystów KLO. Widać wyraźnie, że są one z reguły wyraźnie wyższe od średnich liceów w kraju, a także od średnich w powiecie garwolińskim. Warto pamiętać, że na wysokość średnich wyników z egzaminów maturalnych w powiecie wpływa także wynik uczniów KLO.

Patrycja Banaszek z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie wygrała Międzynarodowy Konkurs Kulinarny dla szkól gastronomicznych organizowany przez Euro-Toques Deutschland e.V.

Patrycja jako laureatka II Ogólnopolskiego Konkursu „Kuchnia nadwiślańska” organizowanego w garwolińskiej szkole dostała szansę wyjazdu na konkurs do Koblenz w Niemczech (1 lipca).

Przez 50 lat, ponad 20 000 absolwentów opuściło mury Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. Listopadowy Zjazd Absolwentów zwieńczy obchody 50-lecia szkoły przy ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego.

Rok 2019 jest rokiem jubileuszu ZS nr 2 w Garwolinie. Zacny jubileusz szkoła planuje uroczyście świętować pod koniec roku. Już teraz w logotypie placówki pojawił się element nawiązujący do półwiecza istnienia.

PoczytajMY w Ekonomiku wyróżnione

Opublikowano: 19 czerwiec 2019, 07:55 Kategoria Edukacja
pocztajmyekonomikgarwolinczytanie

Młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Garwolinie, pod opieką koordynatora projektu Agnieszki Karwowskiej i Sylwii Kozyry, po raz kolejny wzięła udział w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych. 

Uczennice Paulina Gawryś, Wiktoria Maciejewska, Karolina Rudzka i Beata Zięcina przygotowały stoisko na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego, na którym zaprezentowały efekty realizacji projektu „PoczytajMY”. Oprócz wykorzystanych książek, pojawiły się m.in. zabawy „Stwórz z nami naszą opowieść” i konkursy dotyczące postaci z bajek, a także liczne fotografie i gadżety przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem  Bogusławy Boguckiej. 

Ostatnie takie zakończenie w Piątce

Opublikowano: 18 czerwiec 2019, 09:21 Kategoria Edukacja
piątkagimnazjumgarwolin

Wiele historycznych aspektów miała uroczystość pożegnania ostatnich klas w Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Mury gimnazjum w Piątce opuścił 17. rocznik uczniów. Ostatni. Powodzenia absolwentom, po raz ostatni, życzył dyrektor Jacek Zowczak, który przechodzi na emeryturę.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla trzech klas III gimnazjum oraz czterech VIII szkoły podstawowej odbyło się wczoraj. – Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już zakończenie – rozpoczął dyrektor Jacek Zowczak. – Przed wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości – dodał, nie kryjąc wzruszenia w głosie. Po 19 latach pełnienia funkcji dyrektora, Jacek Zowczak odchodzi na emeryturę. Jego kadencja trwała dokładnie tyle, ile przy ul. Janusza Korczaka 10 istniało gimnazjum.

czmrcozek podpis