Odliczanie rozpoczęte, czyli Studniówka 2020 w Dwójce

Opublikowano: 19 styczeń 2020, 22:54 Kategoria Edukacja
studniówkadwójkazs 2matura

- Z całego serca życzę wam, abyście świadomie wybierali swoje drogi życiowe, dążąc ku wyznaczonym sobie celom – mówiła dyrektor Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie podczas tegorocznej studniówki. Ewa Flaga dała sygnał do odliczania symbolicznych 100 dni do matury 2020.

Tegoroczni abiturienci sześciu ostatnich klas Technikum nr 2 w Garwolinie za miejsce wczorajszego balu studniówkowego wybrali progi sali bankietowej Moderno w Górznie.

PoczytajMy w Ekonomiku

Opublikowano: 17 styczeń 2020, 07:55 Kategoria Edukacja
ekonomikpoczytajmybibliotekaksiążki

Już po raz siódmy uczniowie Zespołu Szkół nr  1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie przystąpili do ogólnopolskiego projektu „PoczytajMy”, prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Ideą projektu jest stworzenie klubu czytelniczego, który organizuje spotkania promujące czytelnictwo oraz rozwija  kompetencje społeczne klubowiczów. Ponadto wspiera rozwój dzieci, bo głośne czytanie rozwija wyobraźnię, pamięć i pomysłowość. Maluchy z ciekawością słuchają czytanych bajek i chętnie odpowiadają  na zadawane im pytania. Po lekturze, uczniowie przygotowują zajęcia poprawiające motorykę i wzmacniające kompetencję językowe.  Dzieci chętnie bawią się w zabawy proponowane przez uczniów.

Nasze szkoły w Rankingu Perspektyw

Opublikowano: 09 styczeń 2020, 13:59 Kategoria Edukacja
rankingedukacjażelechówłaskarzewsobolewgarwolinmiętne

Już po raz 22. opublikowano Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Co roku zestawienie jest opracowywane z myślą, którzy już w czerwcu będą musieli podjąć decyzję, co dalej, a dokładniej, gdzie dalej podjąć naukę. Które szkoły z terenu powiatu garwolińskiego wypadły najlepiej?

Dwa najważniejsze zestawienia rankingu to Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2020 i Ogólnopolski Ranking Techników 2020. Przy ustalaniu obu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy w olimpiadach oraz dodatkowo dla technikum wyniki egzaminu zawodowego.  

Uczniowie Ekonomika Zwolnieni z Teorii

Opublikowano: 08 styczeń 2020, 10:53 Kategoria Edukacja
ekonomikzwolnieni z teorii

Zwolnieni z Teorii to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. Już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie wzięli w niej udział.

W tym roku uczniowie postanowili zorganizować zbiórkę dla najbardziej potrzebujących. Drużyna w składzie: Jakub Cabaj, Paulina Gawryś, Wiktoria Maciejewska, Kamil Podgórski, Karolina Rudzka, Sylwia Stodulska, Michał Szaniawski, Weronika Wojtasiewicz, Beata Zięcina, Olivia Mróz przygotowała świąteczne paczki dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjny w Otwocku, Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonce, Świetlicy „Przystań” w Garwolinie. Dzięki wsparciu uczniów udało się również przekazać książki dla Biblioteki Pedagogicznej w Garwolinie i Szkolnej Biblioteki.

Garwolin Liderem Edukacji

Opublikowano: 13 grudzień 2019, 16:41 Kategoria Edukacja
garwolinlider edukacjii

Miasto Garwolin wśród laureatów IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest promocja samorządów, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.

Uczniowie na start w gminie Łaskarzew

Opublikowano: 13 grudzień 2019, 08:05 Kategoria Edukacja
gmina łaskarzewprojektedukacja

Prawie milion złotych warty jest projekt „Uczniowie na start – rozwijamy kompetencje kluczowe w Gminie Łaskarzew”. Przez dwa lata z dodatkowych zajęć i szkoleń skorzystają uczniowie i nauczyciele ze wszystkich gminnych placówek.

Projekt, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, został wprowadzony do budżetu gminy Łaskarzew podczas ubiegłotygodniowej sesji rady gminy. Unijne wsparcie wyniosło prawe 95 proc. wartości projektu. Wysokość uzyskanego dofinasowania to 907 tys. zł.

10 stypendystów premiera z powiatu

Opublikowano: 04 grudzień 2019, 14:36 Kategoria Edukacja
garwolinstypendiumpremieredukacjałaskarzewsobolewżelechów

Uczniowie szkół z powiatu garwolińskiego stanowią najliczniejszą grupę stypendystów Prezesa Rady Ministrów w delegaturze siedleckiej Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. 10 prymusów odebrało dzisiaj potwierdzenia przyznania wsparcia na rok szkolny 2019/2020.

Wręczenie zaświadczeń o przyznaniu stypendium odbyło się w siedleckim ZSP nr 1. Jak podkreślał Adam Skup, dyrektor siedleckiej delegatury MKO w Warszawie, wszystkie szkoły z regionu siedleckiego mają przedstawicieli w gronie stypendystów.

W sobotę jubileusz Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie

Opublikowano: 26 listopad 2019, 08:20 Kategoria Edukacja
zs 2garwolindwójkajubileusz

Ponad 200 absolwentów weźmie udział w jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. Uroczystości już w najbliższą sobotę.

Jubileusz rozpocznie się w południe mszą świętą w kościele parafialnym Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Po eucharystii uczestnicy przejdą pod budynek szkoły. Tu zostanie poświęcona i odsłonięta tablica ufundowana przez Zarząd i Radę Powiatu Garwolińskiego. – Tablica została zamontowana na froncie budynku. Jej treść jest bardzo skromna i nawiązuje do daty jubileuszu – wyjaśnia dyrektor Ewa Flaga.