Prymusi powiatowi otrzymają po 350 zł miesięcznie

Opublikowano: 24 październik 2018, 11:04 Kategoria Edukacja
stypendiastarostwo

10 uczniów znalazło się w gronie tegorocznych stypendystów starosty powiatu garwolińskiego. Prymusi co miesiąc otrzymają 350 zł wsparcia.

Uroczyste wręczenie stypendium odbyło się w ubiegłym tygodniu w sali konferencyjnej starostwa. Aby znaleźć się w gronie wyróżnionych należało spełnić wysokie wymagania. Podstawowym kryterium była średnia ocen nie niższa niż 5,0 lub posiadanie statusu laureata krajowego konkursu/olimpiady. Stypendysta musi wykazywać się aktywnością na rzecz samorządu uczniowskiego lub udzielać się w wolontariacie.

Tegoroczni stypendyści: Izabela Paziewska, Gabriela Stachurska (obie ZS Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie), Bartłomiej Konopacki, Mateusz Dziubak (obaj ZS Nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolin), Jakub Pałysa, Michał Lasocki (obaj I LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie), Paulina Szwed (ZS im. S. Staszica w Miętnem), Filip Banaszek (ZSP w Sobolewie), Alicja Mucha (LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie), Marcin Iwaniec (ZSP w Żelechowie).

- Jesteście Państwo chlubą powiatu garwolińskiego! Z całego serca bardzo dziękuję, życzę żeby sukcesy, które już dzisiaj osiągnęliście dalej się powielały, aby nie spocząć na laurach tylko jeszcze mocniej iść do przodu, poznawać tajniki wiedzy. Życzę państwu szczęścia w zdobywaniu wiedzy i życiu osobistym - mówił do wyróżnionych starosta Marek Chciałowski.

Pamiątkowe listy gratulacyjne otrzymali rodzice stypendystów. Podziękowania trafiły również do wychowawców uczniów oraz dyrektorów szkół.

garwolin-starostwo.pl, opr. łk

 

Komentarze  

+2 #1 Dobra Zmiano!Nauczyciel muzyki 2018-10-28 09:18
Czy ducha zostanie po zmianie władzy w powiecie dalej dyrektorem oświaty. Zrobił z Chciałowskim tyle dobrego. Ja bym.ich dwóch zostawił!!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież