Uczeń Dwójki wygrał konkurs na grę komputerową

Opublikowano: 13 grudzień 2018, 09:16 Kategoria Edukacja
dwójkazs nr 2bartłomiej konopackipolicja

Bartek Konopacki z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie został zwycięzcą konkursu na edukacyjną grę komputerową „W świecie cyberprzestrzeni”.

10 grudnia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbył się event zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Delta w ramach projektu „W świecie cyberprzestrzeni – o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy”.

Projekt obejmował kilka dziedzin. To m.in. stworzenie filmowych spotów profilaktycznych dotyczących zagrożeń w cyberprzestrzeni, projektu oraz prowadzenie witryny internetowej na portalu Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Jednym z elementów był także konkurs programistyczny dla uczniów szkół średnich i studentów na stworzenie gry komputerowej o tematyce profilaktycznej. Konkurs i nagrodę główną o wartości 3000 zł wygrał Bartłomiej Konopacki. Uczeń Technikum Informatycznego w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie stworzył grę w języku skryptowym Java Script (link do gry).

Podczas uroczystego wręczenia nagrody Bartkowi towarzyszyli dyrektor szkoły Ewa Flaga, mama Kinga i nauczyciel Mirosław Juszczak. Programowania aplikacji internetowych Bartek uczy się pod kierunkiem Mirosława Juszczaka i Łukasza Koryckiego.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili również zaproszeni goście: Aurelia Michałowska Mazowiecka Kurator Oświaty, Jolanta Szafrańska Koordynator Programu Razem Bezpieczniej z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, insp. Marek Świszcz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, Włodzimierz Pujanek dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Bogusław Tundzios kierownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu, a także dyrektorzy, pedagodzy. W evencie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Radomia i okolic. Całe spotkanie uświetniła swoim występem wokalnym Julia Ziętek.

mat. pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież