Uczniowie na start w gminie Łaskarzew

Opublikowano: 13 grudzień 2019, 08:05 Kategoria Edukacja
gmina łaskarzewprojektedukacja

Prawie milion złotych warty jest projekt „Uczniowie na start – rozwijamy kompetencje kluczowe w Gminie Łaskarzew”. Przez dwa lata z dodatkowych zajęć i szkoleń skorzystają uczniowie i nauczyciele ze wszystkich gminnych placówek.

Projekt, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, został wprowadzony do budżetu gminy Łaskarzew podczas ubiegłotygodniowej sesji rady gminy. Unijne wsparcie wyniosło prawe 95 proc. wartości projektu. Wysokość uzyskanego dofinasowania to 907 tys. zł.

- Projekt będzie realizowany we wszystkich czterech szkołach z terenu gminy. Jego celem jest wzrost kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli – wyjaśnia zastępca wójta gminy Sylwia Szopa.

Dodatkowe lekcje będą dostosowane do umiejętności i predyspozycji uczestników. Wsparcie będzie polegało na prowadzeniu zajęć dla uczniów z wykorzystaniem m.in. metody eksperymentu, zajęć wspierających dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zajęć dla dzieci niepełnosprawnych. Projekt zakłada także doposażenie pracowni szkolnych w sprzęt i pomoce dydaktyczne. Nauczyciele wezmą udział w szkoleniach z zakresu m.in. pomocy psychologicznej czy wykorzystania nowoczesnych technologii.

Realizacja projektu potrwa do końca czerwca 2021 roku.

łk

fot. arch. – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież