reklama
gsch (2)

Aktualności

reklama
reklama

pepperoni 32 glowna

Pogoda w Garwolinie


Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama
gsch (2)

TOP

TOPdk media www 300x250

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 16 styczeń 2014, 07:43
  klozsp żelechówlo garwolinranking perspektywy
  Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

  Już po raz 16. opublikowano Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Co roku zestawienie jest opracowywane z myślą o uczniach trzeci klas gimnazjum, którzy już w czerwcu będą musieli podjąć decyzję, co dalej, a dokładniej, gdzie dalej podjąć naukę. Które szkoły z terenu powiatu garwolińskiego wypadły najlepiej?

  Dwa najważniejsze zestawienia rankingu to Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2014 i Ogólnopolski Ranking Techników 2014. Wśród liceów najlepiej wypadło Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie. ?Katolik? znalazł się w pierwszej setce w klasyfikacji, w której uwzględniono 500 liceów. Garwolińska szkoła zajmuje 92. miejsce, co jest wynikiem lepszym o ponad 10 pozycji niż przed rokiem. Wynik szkoły plasują ją na 29. pozycji na Mazowszu. W rankingu Perspektyw znajdziemy także Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie (382. miejsce w kraju, 75. w województwie).

   

  W Ogólnopolskim Rankingu Techników sklasyfikowano tylko jedną szkołę z powiatu garwolińskiego. 127. miejsce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie dało bardzo wysokie 10. miejsce w mazowieckim zestawieniu techników. W podrankingu Mazowsza znalazły się także dwie szkoły powiatowe ? to przy ZSP nr 1 w Garwolnie (26) oraz przy Zespole Szkól Rolniczych w Miętnem (67). Ich wyniki nie wystarczyły, aby znaleźć się na liście 300 najlepszych techników w kraju.

  Podstawą do opracowania rankingu były wyniki maturalne, sukcesy w olimpiadach oraz, w przypadku techników, rezultaty egzaminu zawodowego.

  Łukasz Korycki

  Komentarze  

  +6 #2 gratulacjerodzic 2014-01-16 20:35
  Gratuluję tym szkolom. To dwa najlepsze licea i najlepsze technikum.
  Cytować
  +2 #1 szkodaEkonom 2014-01-16 09:03
  Gdzie szkoły pana redaktora pracodawczyni u jej wspólnotowej koleżanki?
  Cytować

  Dodaj komentarz

  Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

  Kod antyspamowy
  Odśwież