Nasze szkoły w rankingu Perspektyw

Opublikowano: 16 styczeń 2014, 07:43 Kategoria Edukacja
klozsp żelechówlo garwolinranking perspektywy

Już po raz 16. opublikowano Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2014 przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Co roku zestawienie jest opracowywane z myślą o uczniach trzeci klas gimnazjum, którzy już w czerwcu będą musieli podjąć decyzję, co dalej, a dokładniej, gdzie dalej podjąć naukę. Które szkoły z terenu powiatu garwolińskiego wypadły najlepiej?

Dwa najważniejsze zestawienia rankingu to Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2014 i Ogólnopolski Ranking Techników 2014. Wśród liceów najlepiej wypadło Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie. „Katolik” znalazł się w pierwszej setce w klasyfikacji, w której uwzględniono 500 liceów. Garwolińska szkoła zajmuje 92. miejsce, co jest wynikiem lepszym o ponad 10 pozycji niż przed rokiem. Wynik szkoły plasują ją na 29. pozycji na Mazowszu. W rankingu Perspektyw znajdziemy także Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie (382. miejsce w kraju, 75. w województwie).

 

W Ogólnopolskim Rankingu Techników sklasyfikowano tylko jedną szkołę z powiatu garwolińskiego. 127. miejsce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie dało bardzo wysokie 10. miejsce w mazowieckim zestawieniu techników. W podrankingu Mazowsza znalazły się także dwie szkoły powiatowe – to przy ZSP nr 1 w Garwolnie (26) oraz przy Zespole Szkól Rolniczych w Miętnem (67). Ich wyniki nie wystarczyły, aby znaleźć się na liście 300 najlepszych techników w kraju.

Podstawą do opracowania rankingu były wyniki maturalne, sukcesy w olimpiadach oraz, w przypadku techników, rezultaty egzaminu zawodowego.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+6 #2 gratulacjerodzic 2014-01-16 20:35
Gratuluję tym szkolom. To dwa najlepsze licea i najlepsze technikum.
Cytować
+2 #1 szkodaEkonom 2014-01-16 09:03
Gdzie szkoły pana redaktora pracodawczyni u jej wspólnotowej koleżanki?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież