Piosenka Dekady – w tym roku zabrzmią przeboje stulecia

Opublikowano: 09 październik 2018, 09:05 Kategoria Kultura
CSiKpiosenka dekady

To już 4. edycja Festiwalu Piosenka Dekady organizowanego przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. W tym roku wyjątkowo nie będzie poświęcony żadnej z dekad w polskiej muzyce. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poszukiwany jest przeboju stulecia!

„Ach, jak przyjemnie”, „Sen o Warszawie”, „Jest już ciemno”, a może zupełnie inny utwór? W tym roku Festiwal Piosenka Dekady daje uczestnikom szerokie pole możliwości, a widowni szansę na niezwykłą muzyczną podróż przez minione stulecie. Wszystko w ramach uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy tegorocznej edycji Festiwalu Piosenka Dekady będą mogli wybierać spośród wszystkich polskich utworów powstałych na przestrzeni 100 lat. Wzorem lat ubiegłych najpierw odbędą się przesłuchania festiwalowe – 30 i 31 października, a później koncert finałowy z udziałem najlepszych wokalistów – 25 listopada.

Pewne zasady się nie zmieniają. Uczestnicy wykonują dwa utwory – jeden z listy obowiązkowych i jeden dowolny. Spośród wszystkich komisja konkursowa wybierze tych, których zaprosi do udziału w koncercie finałowym. I to jest już pierwsze wyróżnienie. Podczas koncertu finałowego zwycięzców wyłoni jedynie publiczność. To zgromadzeni w sali widowiskowej słuchacze zdecydują, komu przyznać nagrodę.

Na zgłoszenia Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie czeka do 21 października. Festiwal jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas koncertu finałowego wokalistom będzie towarzyszyć zespół EDEN.

Więcej informacji na www.csik.garwolin.pl

mat.pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież