Śpiewające wspomnienie św. Cecylii

Opublikowano: 15 listopad 2018, 15:29 Kategoria Kultura
koncertśw. CecyliaCSiK

Już po raz trzeci w garwolińskiej kolegiacie spotkają się schole i chóry, by specjalnym muzycznym wieczorem uczcić dzień św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej i chórzystów. W niedzielny wieczór przed publicznością zaprezentują się lokalne zespoły.

Wspomnienie św. Cecylii obchodzone jest 22 listopada. Co roku z okazji jej święta organizowane są koncerty muzyki sakralnej – także w Garwolinie. 18 listopada w kolegiacie Przemienienia Pańskiego odbędzie się koncert, podczas którego można było usłyszeć schole i chóry parafialne ze wszystkich garwolińskich parafii, ale nie tylko. Zaśpiewają i mali, i duzi, młodzi i tym, którym młodość w duszy gra.

W koncercie wezmą udział schola dziecięca z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych "Młodzi Duchem" z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, chór parafii Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie, chór parafialny z parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie i parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach oraz Chór Miasta Garwolina.

Podczas koncertu można było usłyszeć muzykę sakralną w różnych odsłonach – nie zabraknie także pieśni patriotycznych.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Wieczór św. Cecylii – koncert

18 listopada 2018, godz. 19:00

kolegiata Przemienienia Pańskiego w Garwolinie

wstęp wolny

 

Komentarze  

0 #192 Książka o WatykanieAgnieszka 2019-02-21 20:13
Cyt...Martel spędził prawie cztery lata na rozmowach z mieszkańcami Państwa Watykańskiego (a jak wiadomo, to w większości mężczyźni), skupiając się na „korupcji i hipokryzji w jego sercu”. Z zebranych materiałów powstała książka, która ma stać się międzynarodowym bestsellerem. We Włoszech jej premiera jest zapowiedziana na 21 lutego br.. Operacja wydawnicza ma miejsce w przeddzień watykańskiego szczytu dotyczącego pedofilii w Kościele katolickim.
Jak wiadomo już z przecieków, które dostarczono do mediów, Federic Martel przeprowadził blisko 1500 wywiadów z kardynałami, biskupami, szwajcarskimi gwardzistami, dyplomatami, księżmi i urzędnikami watykańskimi. Wiele osób zostało wymienionych w książce z imienia i nazwiska, inne wypowiedziały się anonimowo. Zdaniem autora „Sodomy” to właśnie ci najbardziej homofobiczni i mizoginiczni duchowni prowadzą podwójne życie – grzmią z ambony przeciwko gejom, aborcji, zepsuciu moralnemu i wszelkim grzesznikom, a w zaciszu swoich luksusowych komnat dopuszczają się sodomii.

https://trybuna.info/swiat/cykajaca-bomba/
Cytować
+1 #191 zbawiony = uratowanyPolak 2019-02-21 17:01
Chrześcijaństwo czyli wyjście z Matrixa:
https://www.youtube.com/watch?v=nAwpEf-0U38
Cytować
0 #190 nie dla psa kiełbasawierzący 2019-02-20 21:00
[quote name="Ewa"]Wyja śnianie duchowości chrześcijańskie j ludziom,którzy bardzo pogubili się w życiu nic nie da.Odpowiadanie na ich komentarze tylko im dodaje sił.Jeśli nie możecie się powstrzymać to znaczy,że już Was wciągnęli w macki manipulacji.

Wyjaśnienia duchowości chrześcijańskie j nie były dla tych, którzy pogubili się w życiu i pisali te wszystkie obraźliwe komentarze (zdaję sobie sprawę, że są poza ich zasięgiem), ale dla tych którzy czytając je być może zostaną w jakiś sposób zaintrygowani i poruszeni. Uważam, że nie należy odcinać się od ludzi, którzy maja inne poglądy niż my, ale można się od nich uczyć . Mówią, że z wrogiem można walczyć jego własna bronią ;-).
Cytować
-4 #189 dla odważnychPolak 2019-02-20 19:12
Ku czemu zmierza Polska?
https://www.youtube.com/watch?v=dzk0da-JiMI
Cytować
-3 #188 Rozważnie piszcieEwa 2019-02-20 16:05
Wyjaśnianie duchowości chrześcijańskie j ludziom,którzy bardzo pogubili się w życiu nic nie da.Odpowiadanie na ich komentarze tylko im dodaje sił.Jeśli nie możecie się powstrzymać to znaczy,że już Was wciągnęli w macki manipulacji.

To samo jest z prowokowaniem protestów przeciw skandalicznym filmom o grzechach Kościoła.Napędz a miliony producentom przez darmową reklamę w żądnych sensacji mediach.Można napisać:patrz liberalna Europo!Jaki nietolerancyjny ,ksenofobiczny zaścianek.A ty im fundujesz autostrady.Dofi nansowujesz koleje,wodociąg i,kanalizację,ś wiatłowody,ekol ogiczne inwestycje.

Zbliżają się wybory i walka o głosy.Kościół popiera PiS.Rydzyk założył partię.Opozycja będzie się prześcigać w wyciąganiu brudów kościelnych.Nag le okaże się,że kiedy w stanie wojennym oglądaliście wieczorem u Księdza filmy z za żelaznej kurtyny,na pierwszym VHS w Garwolinie,to była już pedofila.Znajdą się wyrzutki,które za pieniądze i stanowiska zeznają "co trzeba".A sądy jeszcze nie całkiem nasze.Wielu niby naszych przyjaciół to wilki w owczej skórze.Wybory to ostatni rzut na taśmę w obronie własnego stylu bycia.A ten Ksiądz to jakoby wieloletni konfident SB,którego promował Biskup,kilkudzi esięcioletni konfident Informacji wojskowej,UB i SB.Przed wojną publikował antyżydowskie pisemka i w gimnazjum bił żydowskich kolegów organizując im getto ławkowe.Ale my temu nie wierzmy.Trzymaj my się,nie dajmy.

Przecież to nie My szabrowaliśmy mienie,zajmowal iśmy domy i działki w Garwolinie,pols kich Żydów wywożonych na śmierć do Auschwitz przez Hitlerowców.Bo jesteśmy polskimi Katolikami.Nie my ograbialiśmy na rowach przy drodze,do naga,ciała naszych sąsiadów zabitych w trakcie pędzenia z Żelechowskiego getta na stację Sobolew. No. Najwyżej nasi dziadkowie ze wsi.
Cytować
-21 #187 droga do szczęściadominikanin 2019-02-19 13:33
Kolejna propozycja dla tych co nie boją się AKADEMICKIEGO-d usz pasterstwa i nauk facetów w sukienkach. Tym razem : ,,Powołani do radości- jak być szczęśliwym?"
Łapki w dół tylko po przesłuchaniu ;-D.
Cytować
-27 #186 nie dajmy się ogłupić cd.bez znaczenia 2019-02-19 07:47
Przepraszam za to, że komentarz poszedł bez linku. Już to naprawiam:
https://www.youtube.com/watch?v=uNMYj0eme2c
Cytować
-28 #185 nie dajmy się ogłupićbez znaczenia 2019-02-18 22:00
Dla wszystkich czerpiących wiedzę z internetu o wierze, religii i nie tylko. Trochę długo, ale może tych dążących do mądrości zainteresuje.
Cytować
-43 #184 problemy z wiarąobserwator 2019-02-18 16:39
Najczęściej problemy z wiarą i popadaniem w różne uzależnienia i nałogi, mają osoby bardzo poranione przez swoich niedojrzałych, goniących za kasą, seksem, zabawą i niezdolnych do poświęcenia się dla swoich dzieci rodziców, albo takich, którzy kochali swoje dzieci naiwną pozwalająca na wszystko miłością. Proponuję popatrzeć na swoje dzieciństwo, czy wszystko było tam w porządku i czy podobnego dzieciństwa pragnie się dla swoich dzieci
Cytować
-45 #183 mądrośćwierzący 2019-02-18 09:25
[quote name="Tomek"]Pi szesz bezwiednie?
Czy dla pieniędzy?
Po seminarium nie chce się rowów kopać?
Ba,nie umie się?
Łatwiej żerować na nie douczonej biedocie?
Po co to zawiłe i kłamliwe dowodzenie urojonego nieadekwatnymi pojęciami?

Drogi Tomku nie podniecaj i nie denerwuj się tak. Żeby być mądrym nie trzeba kończyć seminarium i nie koniecznie trzeba być bogatym. Zapewniam cię, ze nie jestem księdzem, ani żadną osobą duchowną. Ta boska tajemnica to Mądrość przez duże M. Każdy osiąga różne stopnie mądrości. Jednym z przejawów tej prawdziwej jest szacunek dla poglądów innych, nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy. Można z nimi dyskutować nie obrażając innych.
Cytować
-43 #182 sekskobieta 2019-02-18 08:56
Dzięki orgiastycznym doświadczeniom w spontanicznym seksie z moimi byłymi i cudzymi,ex-,pos tanowiłam,na zawsze,godnie pisać:Seks:)

Albo próbujesz manipulować cudzymi wypowiedziami albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałam, że orgazm przezywają tylko pedofile i gwałciciele. Moje bogate doświadczenia z seksem nie były związane z liczeniem pieniędzy i nie mam zamiaru rezygnować z pełni szczęścia z seksualnego w okresie menopauzy. Zapewniam również, że wbrew temu co piszesz nic mnie nie boli a co do ubogości w orgazmy to nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Jak piszesz ,,Dzięki orgiastycznym doświadczeniom w spontanicznym seksie z moimi byłymi i cudzymi,ex-,pos tanowiłam, na zawsze,godnie pisać:Seks:" powinnaś pojąc i zrozumieć że dla udanego pożycia seksualnego, nie wszyscy potrzebują orgiastycznych doświadczeń z byłymi i cudzymi. Są tacy, którzy przeżywają spontaniczny i bogaty w orgazmy seks w związku małżeńskim i nie potrzebują niczego więcej bo dla nich liczy się wierność i uczciwość i poczucie bezpieczeństwa, ale tobie to pewnie nie mieści się w głowie i jest poza granicami twojego pojmowania.
Cytować
+47 #181 ŻenuaTomek 2019-02-18 01:17
Piszesz bezwiednie?
Czy dla pieniędzy?
Po seminarium nie chce się rowów kopać?
Ba,nie umie się?
Łatwiej żerować na nie douczonej biedocie?
Po co to zawiłe i kłamliwe dowodzenie urojonego nieadekwatnymi pojęciami?
Wymiękają to skarpety w wodzie z detergentami przed praniem właściwym.
Jak dotąd,zawsze tylko wytłumaczenia naukowe dają się udowodnić.
Dogmaty to puder na krosty.
Nikogo jeszcze nie uleczyły.
I nie ma na to dowodów naukowych,że jest inaczej.
Wierze nie służy fizyka kwantowa.
Podobnie jak Cyrkiel Kopernika.
Wyście,dopiero po 450latach od zamordowania Giordano Bruno,przyznali rację nauce.
Jakby żył,ucieszyłby się.
Ale dobra wiara go spaliła go na stosie.
Swojaka.
Zawsze to mniej ryjów do darmowego koryta.
Ojciec Pijo a nam nie wolno pić?
Pewnie masz na myśli mszalne?
Nie słyszałeś o wodzie lub herbacie?
Aaa,wody używasz tylko do oblewania gołych niemowląt?
Żeby ci pieniądze za to płacili.
A potem do lekarza bo zapalenie płuc?
Albo świerzb,opryszczka,biegunka.
To stąd ten dziwny zapach księdza?
Mszalnego szkoda do ablucji?
Wiara jest darem?
Acha!
Darem łatwowiernych na tacę i tylko dla pasożytów.
Duchowość?
Nie powiedzieli,że od 70lat leczy się to farmakologią psychiatryczną?
Pod postacią gołębia?
Bo roznosi w odchodach borna wirusy wywołujące schizofrenię?
Pewnie zaraz powiesz,że to boska tajemnica,które j nie da się wytłumaczyć bo jest boska.
I że o tej boskości świadczy owa boska niewytłumaczalność.
I że nie rozum tylko ślepa wiara wsparta tacowym?
Tak samo mówiliście,że ziemia jest płaska.
I co?
A ona jest wklęsła:)
Bo podeszwy wydzierają się z przodu i z tyłu a nie na równo i płasko:)

https://wirtualnygarwolin.pl/aktualnoci/63-aktualnoci/11225-rezygnacja-zdzislawa-majewskiego#comment-38437
Cytować
+48 #180 Kobieto! To nie to!Jola 2019-02-17 21:47
Sprostuj,jeśli się mylę,skąd wiesz na pewno,że orgazmy przeżywają tylko gwałciciele i pedofile.
I czy twoje "bogate" z seksem doświadczenia,n ie wymagały przy tym pieniędzy liczenia?

Tak.Krytyka kalendarzyka z autopsji wynika.

I zapewniam,oświe cona u seksuologa,że twoja rezygnacja z pełni szczęścia seksualnego w okresie menopauzy,to to błędna droga,niezgodna z wolą jakiegokolwiek urojonego boga.

Choroby są wszędzie.
Nie ma alternatywy.
Dla tego badania,higiena intymna i prezerwatywy.

Zdrowy rozwój?
Dobrego dla innych?
Z własnej woli?
Czy ciebie od tego...coś,gdzi eś tam,nie boli?
Nie tędy droga,w orgazmy uboga.

Wykorzystujących innych dla zaspokojenia swojej chuci?
Tobie sex teacher potrzebny,by ci kobiecość przywrócić.
Najlepsze orgazmy jeszcze przed tobą.

Dzięki orgiastycznym doświadczeniom w spontanicznym seksie z moimi byłymi i cudzymi,ex-,pos tanowiłam,na zawsze,godnie pisać:Seks:)
Cytować
-43 #179 rym cym cymFredek 2019-02-17 14:10
Cytuję Jola:
Masz złe,albo w cale,doświadczenia z Seksem.
Jeśli to pochwica,-leczy się ją u seksuologa farmakologią neurologiczną.
W ludycznym znaczeniu,tzw."Poruszanie",nie musi boleć,nawet na uczulającym sianie.
Są odpowiednie lubrykanty dopochwowe.
Na zbytnią ciasność,czy towarzyszące menopauzie:suchość i nadmierny luz -Iladian plus.
Ba,"poruszanie się" cudzymi słowami nosi "wręcz"(nomen omen) znamiona seksu transcendentnego i bogatego duchowo.
Zatrzymując swój rozwój,przed etapem zaspokajania popędu seksualnego,jeszcze bardziej narażasz się na podejrzenia,że z tobą coś nie ten tego...
To celibat,w rzeczy samej,pozbawia pełni człowieczeństwa jakim jest spełnienie seksualne zwane orgazmem.
I boskości!
Bo przecież jesteśmy na obraz i podobieństwo.
Seks rzadki,od przypadku do przypadku,(w rytm,kalendarzykowego płodzenia)rodzi poczucie niedostatku szczęścia i zagubienia pomimo zamężcia.
Natomiast,Seks spontaniczny,pod wpływem impulsu seksualnego,z przypadkowo zapoznanymi partnerami,u kobiet z reguły owocuje niebotycznymi orgazmami.
Nie widzę semantycznego wytłumaczenia na nazywanie seksu rzeczywistością.
Może chodziło ci raczej o nazwanie Seksu w rozwoju zdrowego człowieka,oczywistością?


Powiedz co pijesz, że tak twórczo rymujesz pod wieloma artykułami. Albo to rymowanie to zaraźliwa choroba jakaś jak jak grypa , albo Emilka, Bisex z Essex, Ujek Fester , Iwona z San Escobar i Jola to jedna i ta sama osoba?
Cytować
-45 #178 podstawy wiedzykobieta 2019-02-17 10:44
Masz złe,albo w cale,doświadcze nia z Seksem.


Droga Jolu mam bardzo dobre i bogate doświadczenia z seksem więc twoje diagnozy są całkowicie bezużyteczne. Mój rozwój jest już poza etapem zaspokajania popędu seksualnego zupełnie nie rozumiem jak wywnioskowałaś, że przed. Jeśli twierdzisz, że orgazm jest pełnią człowieczeństwa to idąc tym tokiem myślenia należy pogratulować pełni człowieczeństwa gwałcicielom i pedofilom.
,,Seks rzadki,od przypadku do przypadku,(w rytm,kalendarzy kowego płodzenia)rodzi poczucie niedostatku szczęścia i zagubienia pomimo zamężcia." - skąd masz tą wiedzę, czyżby z autopsji? Stosuję metodę kalendarzykową i nie odczuwam poczucia niedostatku szczęścia i zagubienia, wręcz przeciwnie. Natomiast seks spontaniczny,po d wpływem impulsu seksualnego,z przypadkowo zapoznanymi partnerami,u kobiet z reguły owocuje niebotycznymi orgazmami, ale może też zaowocować licznymi chorobami, niechcianą ciążą mimo zabezpieczeń i co wtedy najlepszym wyjściem jest aborcja. Co do semantyki to nie zagłębiam się w nią za bardzo, ale pisząc to co napisałam miałam na myśli ludzi dla których seks, orgazmy, zaspokojenie popędu są głównym celem życia. I na koniec, jak wytłumaczysz zdrowy rozwój ludzi, którzy z własnej woli wyrzekli się seksu a zrobili dużo dobrego dla innych ludzi. Dla nich oczywistością była inna rzeczywistość niż ludzi wykorzystującyc h innych dla zaspokojenia swojej chuci. Tego nawet nie da się porównać. I zupełnie nie rozumiem dlaczego piszesz seks wielką literą? Jeśli możesz podaj uzasadnienie.
Cytować