Śpiewające wspomnienie św. Cecylii

Opublikowano: 15 listopad 2018, 15:29 Kategoria Kultura
koncertśw. CecyliaCSiK

Już po raz trzeci w garwolińskiej kolegiacie spotkają się schole i chóry, by specjalnym muzycznym wieczorem uczcić dzień św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej i chórzystów. W niedzielny wieczór przed publicznością zaprezentują się lokalne zespoły.

Wspomnienie św. Cecylii obchodzone jest 22 listopada. Co roku z okazji jej święta organizowane są koncerty muzyki sakralnej – także w Garwolinie. 18 listopada w kolegiacie Przemienienia Pańskiego odbędzie się koncert, podczas którego można było usłyszeć schole i chóry parafialne ze wszystkich garwolińskich parafii, ale nie tylko. Zaśpiewają i mali, i duzi, młodzi i tym, którym młodość w duszy gra.

W koncercie wezmą udział schola dziecięca z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych "Młodzi Duchem" z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, chór parafii Matki Boskiej Kodeńskiej w Pilawie, chór parafialny z parafii św. Jana Chrzciciela w Górznie i parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach oraz Chór Miasta Garwolina.

Podczas koncertu można było usłyszeć muzykę sakralną w różnych odsłonach – nie zabraknie także pieśni patriotycznych.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Wieczór św. Cecylii – koncert

18 listopada 2018, godz. 19:00

kolegiata Przemienienia Pańskiego w Garwolinie

wstęp wolny

 

Komentarze  

+4 #348 https://trybuna.info/opinie/czarna-zaraza/Weronika 2019-08-18 02:27
Antyklerykalna propaganda???
Cytat:
..Dla heteryków płci obojga, istnienie geja czy lesbijki, powinno być przyjmowane z radością. Lesbijka nie odbije wszak heteryczce usidlonego przez nią faceta. Takoż homoseksualny mężczyzna – sam się eliminuje z grona konkurentów nakierowanego na baby macho. Logice tej przeciwstawia się u nas Kościół. I wie co robi...

...w centrali katolicyzmu, czyli w Stolicy Piotrowej. Watykanolodzy o uznanych nazwiskach obczaili, że popędem do własnej płci charakteryzuje się tam 80 proc. księżowskiej, prałatowskiej, biskupiej i kardynalskiej populacji.
Mogłoby się wydawać, że skoro tak jest, to duchowieństwo katolickie winno stać w awangardzie tolerancji dla odmienności seksualnych. A nie stoi, a nawet przeciwko tęczowej zarazie, szczuje miłych, młodych, krótko ostrzyżonych ludzi o niewybujałej inteligencji.
Wytłumaczenie jest tyleż banalne co proste. Chodzi o konkurencję w doborze homoseksualnym. Przez setki lat jedynym miejscem, gdzie gej mógł dokonać coming out’u był konfesjonał. I jak spowiednikiem był inny gej, to…
Od kilku dziesięcioleci monopol się załamał. Są kluby gejowskie, jest internet i tolerancja społeczna dla homoseksualizmu też jest. A nawet laicyzacja, powodująca, że gejów w konfesjonałach zrobił się niedostatek....

https://trybuna.info/opinie/czarna-zaraza/
Cytować
0 #347 Luks em BurgOskar 2019-08-08 19:32
https://wiadomosci.wp.pl/luksemburg-zostanie-pierwszym-krajem-ue-z-legalna-marihuana-bedzie-efekt-domina-6411320673347201a

Cytat:...Do całkowitej legalizacji używki przymierza się Luksemburg. Jak ogłosił minister zdrowia Etienne Schneider, księstwo zamierza podejść do kwestii z "bardziej otwartym umysłem".

- Ta polityka narkotykowa, którą mieliśmy w ciągu ostatnich 50 lat, po prostu nie działała. Zakazywanie wszystkiego sprawiło, że stało się to bardziej interesujące dla młodych ludzi - stwierdził Schneider...

Najważniejsze pieniądze
Dzięki temu będą mieli więcej młodzieży podatnej na reklamę handlową i nowe ruchy religijne.
Cytować
+19 #346 Bądźcie czujni,bo bóg nie upilnował...Magda M 2019-07-29 22:41
https://wiadomosci.wp.pl/ten-blog-moze-wstrzasnac-polskim-kosciolem-katarzyna-ujawnia-co-robil-jej-ksiadz-gdy-miala-12-lat-6407771397936769a

Cytat;
Ten blog może wstrząsnąć polskim Kościołem. Katarzyna ujawnia, co robił jej ksiądz, gdy miała 12 lat...
Kiedy zgwałcił mnie pierwszy raz, przestałam czuć się jak dziecko, mimo że miałam 12 lat. Kiedy zgwałcił mnie drugi raz, nie czułam się już dziewczynką, kobietą. Kiedy zgwałcił mnie kilkadziesiąt razy, zaczęłam czuć się jak rzecz – opowiada Katarzyna...

Zmusił do aborcji..
...Następnego dnia po aborcji dalej mnie gwałcił"...
"Nie pozwolił mi nawet odpocząć, nie pozwolił, żeby rany się zagoiły. To był taki ból, że myślałam, że umieram i chyba nawet chciałam umrzeć...

W 2008 r. ksiądz Roman B. wykorzystał trudną sytuację rodzinną pokrzywdzonej i namówił ją do opuszczenia rodzinnego domu. 13-letnia wówczas Katarzyna zamieszkała w internacie w innym mieście. Wtedy rozpoczął się jej dramat.
REKLAMA

- To nie była szkoła z internatem, tylko puste mieszkanie jego matki – opowiadała dziewczyna. W 2008 r. ksiądz Roman B. wykorzystał trudną sytuację rodzinną pokrzywdzonej i namówił ją do opuszczenia rodzinnego domu. 13-letnia wówczas Katarzyna zamieszkała w internacie w innym mieście...
To nie była szkoła z internatem, tylko puste mieszkanie jego matki...

Był silny, ważył sto kilogramów. Krzyczałam, błagałam, by przestał. (...) Zaczął zmuszać mnie do brania leków. (...) Byłam otępiała, senna. (...) W kolejnych dniach zaczął mnie bić, poniżać, groził, że mnie zabije. (...) Często zabierał mnie na plebanię w Stargardzie. Jedliśmy obiad z księżmi, a potem brał mnie do swojego pokoju. (...) Księża się nie dziwili, że śpię u niego - mówiła podczas procesu.– (...)
Cytować
+19 #345 Naprawę świata zaczynamy od siebie.WreszcieWeronika 2019-07-24 23:40
https://wiadomosci.wp.pl/proboszcz-od-kontrowersyjnyc h-wpisow-o-lgbt-zostal-wezwany-do-biskupa-6406018912467073a

Cytat;
Proboszcz od kontrowersyjnyc h wpisów o LGBT został wezwany do biskupa...
Podważał słowa przewodnicząceg o Episkopatu ws. marszu równości...

"Dla nas osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualist ami – one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia" - mówił w wywiadzie dla tygodnika "Niedziela”...p rzewodniczący Episkopatu abp. Stanisław Gądecki...
Cytować
+32 #344 Kolo rat kaMarek 2019-07-08 17:16
Jakiś zawiedziony Kolo pyta prowokacyjnie w temacie o strażackich zawodach : "a gdzie pedofile w koloratkach. Tyle dzieci"

Na ten typ sikawki "lecą" w dobrym tego słowa znaczeniu tylko społecznicy.

Właśnie?
Dlaczego Kolor Atka?
Przecież to ino czarno-biały.
I raczej nic wspólnego z "małpa"?
Bo oni głoszą pochodzenie z nieba a nie od naczelnych.

Swoją drogą to najnowsze badania DNA wykazują,że linia modyfikacji ewolucyjnych człowieka i innych naczelnych rozeszła się już na poziomie tygrysów,a początek podziału na płci i płciowości wywodzi się pierwotnie od organizmów zdolnych do wydawania potomstwa tj.Żeńskich)
Innymi słowy,naukowo,z historii genetycznej,to "Adam" został stworzony z "Ewy" jako zestaw kodu DNA nieco zubożonego(skró cony) w stosunku do kobiecego.
Nota bene,religie starsze od staro-testament owych(systemowo i ideologicznie przepełnionych męskim szowinizmem i zniewoleniem kobiet) wszelkiej czczonej boskości przypisywały przede wszystkim cechy kobiece.

Znaczenie wielu terminów i ich interpretacji,w świetle odmiennego doświadczenia młodych pokoleń i ich nowych skojarzeń behawioralnych, (np.nieznajomoś ci podstawowych realiów,zalet i wad,realnego socjalizmu w czasach wymagających kilkudziesięcio letniej odbudowy po zniszczeniach wojennych) ulega ciągłym zmianom.
Przysłowiowy ocet na półkach sklepów w PRL jako forma prześmiewczej krytyki niedostatków młodzi głoszą jako powszechną rzeczywistość.
Tymczasem na samym occie wymarlibyśmy zamiast chwalić się przyrostem naturalnym 200-250tys.(net to)dzieci rocznie.

Czyżby jakaś zakamuflowana analogia do tęczy...?

https://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99cza#T%C4%99cza_w_religii_i_mitologii
Cytat;
W Starym Testamencie tęcza jest symbolem przymierza pomiędzy Bogiem i człowiekiem, jest obietnicą złożoną przez Boga Jahwe Noemu, że Ziemi nie nawiedzi już więcej wielka powódź (Stary Testament, Rdz 9,13)[42].
Cytować
+37 #343 Polityka Kościół Pieniądze PKPMarek 2019-07-08 12:34
Przed wyborami na wirtualnej było 2-4 artykuły na dobę krytyczne wobec kościoła. Teraz pedofile w sutannach znikli z łam liberalnych mediów.

Znów jako rodzice musimy sami pilnować i przestrzegać profilaktycznie dzieci, nagłaśniać, zapobiegać,ujaw niać, kierować wykryte przypadki do prokuratury.

Bo uczciwi prosocjalni PiaRowcy opozycji twierdzący że wyborcy poparli masowo poprawę bytu zwykłych ludzi przez rząd PiS (np.forsa dla rodziny za "przyjemność" płodzenia dla tatusiów i ból rodzenia dzieci dla mam) przegrali z tymi twierdzącymi, że to brak poparcia z ambony był ważniejszy.
Wiadomo,myśląc o przyszłym sprawowaniu władzy nad skarbem państwa bezpieczniej promować ideę że łatwiej dorzucić biskupom kilkaset milionów zł rocznie z budżetu niż kilkadziesiąt miliardów na obywateli.
Cytować
+63 #342 Brońboże dostępu do broni cywilomKumoter 2019-06-26 13:00
https://wiadomosci.wp.pl/lubiany-ksiadz-idzie-na-urlop-nie-bede-wykonywal-czynnosci-kaplanskich-6396048164005505a

Cytat;
"Czuję, że robię to, co w sumieniu rozeznaję za słuszne" - twierdzi ksiądz Łukasz Kachnowicz. Lubiany lubelski duchowny przeprowadził się do mieszkania. Nie zamierza już odprawiać mszy. Chce "żyć i pracować jak inni ludzie".

https://wiadomosci.wp.pl/samobojstwo-jezuity-w-nowym-saczu-byl-swietnym-strzelcem-6396071851636353a

Cytat:
Samobójstwo jezuity w Nowym Sączu... Duchowny...ojci ec Piotr Matejski zastrzelił się na dziedzińcu klasztoru w Nowym Sączu... z własnej broni, na którą ma pozwolenie.
Był pasjonatem strzelania...Mi ał kilka sztuk broni...Przypro wadzał młodzież, uczył ich obsługi broni i strzelania...
Cytować
0 #341 naprawę świata zaczynajmy od siebieteż Weronika 2019-06-18 22:14
Czy widział kto u nas gender ?
Od czasu chrztu Polski,na ulicy w Garwolinie gołe męskie tyłki pokazywali jedynie i wyłącznie aktywiści kościelni na olbrzymich plakatach w "obronie życia". Widać, nomen omen "gołym okiem",tak lubią. Notabene rzyć to po śląsku pupa.

Ateistów przestrzegam dla zachowania powagi przed złośliwymi aluzjami do nazwiska jakiegokolwiek biskupa.
Wyśmiewanie nazwisk jest objawieniem prostactwa i poniżej pewnego poziomu tj.dla nie pewnych własnego.
Ja, z tej przyczyny, nigdy w życiu nie skalała bym się zamianą "o" na "e" w jajcarskim nazwisku (nie znanej tu z "tej strony" i "w tych stronach") seksownej starościny, wyposzczonej władzy i wpuszczonej na salony. Już widzę te roześmiane szyderczo opozycyjne lice, dla tego podkreślam, że nie ma to nic wspólnego z tutejszą, z PiS, dzielną, atrakcyjną wice...


A gdzie można spotkać tutaj chłopa w spódnicy? Tylko wśród nich. Ma autorytet. Gdy on popija winko tutejsi przed nim klękają.

Zarzucanie komuś,że się powtarza to czepianie się ruszańca,corocz nych świąt i miesięcznic kaczastrofy smoleńskiej. Co prawda 500plus... i Goebbels(że wielokrotne powtarzanie kłamstwa)...
Wieloznaczna jest mowa, uważaj na słowa, unikaj mimowolnego chamstwa.

Ale w takim razie czymże jest modlitwa jak nie gotowiec do powtarzania w koło Macieju, dla niezdolnych do samodzielnego mówienia do boga.
No, bo jak słyszymy,że nie daj boże, bóg mówi do nas to jednak, w świetle osiągnięć współczesnej psychiatrii, -schizofrenia lub delirium tremens(majacze nie alkoholowe)

Trzymajcie się nie puszczajcie, jak mawiał zdrobniały furman.


Może nikt nie widział gender i za to chwała Bogu.

,,Wieloznaczna jest mowa, uważaj na słowa, unikaj mimowolnego chamstwa"
..Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli"
Cytować
+75 #340 Niesmacznie wieloznacznieWeronika 2019-06-18 14:13
https://wiadomosci.wp.pl/pawonkow-kuria-reaguje-na-aresztowanie-proboszcza-duchowny-zawieszony-6393029829908097a

cytat:
...Gliwicka kuria wyraża ubolewanie z powodu aresztowania proboszcza z Pawonkowa. Duchowny jest podejrzany o pedofilię...

Czy widział kto u nas gender ?
Od czasu chrztu Polski,na ulicy w Garwolinie gołe męskie tyłki pokazywali jedynie i wyłącznie aktywiści kościelni na olbrzymich plakatach w "obronie życia". Widać, nomen omen "gołym okiem",tak lubią. Notabene rzyć to po śląsku pupa.

Ateistów przestrzegam dla zachowania powagi przed złośliwymi aluzjami do nazwiska jakiegokolwiek biskupa.
Wyśmiewanie nazwisk jest objawieniem prostactwa i poniżej pewnego poziomu tj.dla nie pewnych własnego.
Ja, z tej przyczyny, nigdy w życiu nie skalała bym się zamianą "o" na "e" w jajcarskim nazwisku (nie znanej tu z "tej strony" i "w tych stronach") seksownej starościny, wyposzczonej władzy i wpuszczonej na salony. Już widzę te roześmiane szyderczo opozycyjne lice, dla tego podkreślam, że nie ma to nic wspólnego z tutejszą, z PiS, dzielną, atrakcyjną wice...


A gdzie można spotkać tutaj chłopa w spódnicy? Tylko wśród nich. Ma autorytet. Gdy on popija winko tutejsi przed nim klękają.

Zarzucanie komuś,że się powtarza to czepianie się ruszańca,corocz nych świąt i miesięcznic kaczastrofy smoleńskiej. Co prawda 500plus... i Goebbels(że wielokrotne powtarzanie kłamstwa)...
Wieloznaczna jest mowa, uważaj na słowa, unikaj mimowolnego chamstwa.

Ale w takim razie czymże jest modlitwa jak nie gotowiec do powtarzania w koło Macieju, dla niezdolnych do samodzielnego mówienia do boga.
No, bo jak słyszymy,że nie daj boże, bóg mówi do nas to jednak, w świetle osiągnięć współczesnej psychiatrii, -schizofrenia lub delirium tremens(majacze nie alkoholowe)

Trzymajcie się nie puszczajcie, jak mawiał zdrobniały furman.
Cytować
-77 #339 decyzjaobiektywny 2019-06-17 23:06
Cytuję Stanisław:
https://www.youtube.com/watch?v=yPlUPEoCDHY

Cytat:
Kościół i gender. Dramatyczna walka - dla jednych żenująca i groteskowa, dla innych tragiczna w skutkach i przekładająca się na ich życie osobiste, dla jeszcze innych krucjata nader słuszna i właściwa. Oddajmy zatem głos pełnym polemicznej swady specjalistom - publicyście, filozofowi, teologowi i byłemu księdzu profesorowi Stanisławowi Obirkowi... oraz weteranowi polskiej sceny wolnomyślicielskiej, prezesowi Towarzystwa Humanistycznego i naszemu redaktorowi Andrzejowi Dominiczakowi.Rozmowa trwa godzinkę, ale osoby zainteresowane tematem nudzić się nie będą z pewnością...


To może warto posłuchać drugiej strony. Były jezuita Stanisław Obirek krytykuje ks. Dariusza Oko. Dla wszystkich, którzy swoje zdanie i opinie chcą ukształtować po wysłuchaniu dwóch stron:

https://www.youtube.com/watch?v=TEJehLnlG1c
https://www.youtube.com/watch?v=ASEE3_OscOU

Decyzję, po której stronie się opowiedzieć pozostawiam czytelnikom.
Cytować
-80 #338 jestem spokojnychłop 2019-06-17 22:21
Cytuję Stanisław:
https://www.youtube.com/watch?v=yPlUPEoCDHY

Cytat:
Kościół i gender. Dramatyczna walka - dla jednych żenująca i groteskowa, dla innych tragiczna w skutkach i przekładająca się na ich życie osobiste, dla jeszcze innych krucjata nader słuszna i właściwa. Oddajmy zatem głos pełnym polemicznej swady specjalistom - publicyście, filozofowi, teologowi i byłemu księdzu profesorowi Stanisławowi Obirkowi... oraz weteranowi polskiej sceny wolnomyślicielskiej, prezesowi Towarzystwa Humanistycznego i naszemu redaktorowi Andrzejowi Dominiczakowi.Rozmowa trwa godzinkę, ale osoby zainteresowane tematem nudzić się nie będą z pewnością...


Dzięki idiotycznej propagandzie LGBT i promowaniu ideologii gender PiS ma w Polsce zagwarantowane rządy na długie lata. Moim zdaniem przyszło to za wcześnie, ponieważ polskie społeczeństwo jest za mało zdemoralizowane . Niestety ten ,,ciemny lud pamięta jeszcze normalność i wiem, że z całej siły będzie jej bronił, a wiara mu w tym pomoże.
Cytować
-80 #337 kto kogo zwalcza?Normalny 2019-06-17 22:04
A cóż to za autorytety?
Spokojnie, Kościół nie musi i nie powinien walczyć z gender, ale ma prawo do wyrażenia swojej opinii na ten temat i nikt mu nie powinien tego bronić bo mamy wolność słowa. Jedno co widzę to nie Kościół zwalcza gender, ale gender zwalcza Kościół.
To, że Kościół mówi to co mówi to mówi. Zobaczmy natomiast co robią ugrupowania LGBT na ulicach, wulgarne przebieranki wulgarne, wyśmiewanie, ataki na innych. To widać gołym okiem. Gender samo się wykończy tak jak komunizm,faszyz m i tym podobne ideologie. Ludzie są zaganiani, ale mają jeszcze instynkt samozachowawczy.

,,może najpierw warto zdefiniować co to jest gender, potem powiedzieć o konsekwencjach, np toalety dla wszystkich w szkołach, dzieciom się wmawia, że mogą sobie wybrać płeć, więc np na zawodach sportowych chłopcy czują się nagle dziewczynkami, na w-f- ie są w przebieralni z dziewczynkami itd, zaburza to poczucie bezpieczeństwa, zaburza kształtowanie seksualności itd, są osoby chore i zaburzone, ale gender wymaga, aby to zdrowe społeczeństwo dostosowało się do zaburzonych, a chyba powinno być odwrotnie przy tolerancji dla osób odmiennych, dodam, że nie jestem katolikiem, ale tu całkowicie się zgadzam z postawą kk, zasmuca mnie , że Pan prof. popiera gender, być otwartym nie oznacza aprobaty dla lewackich poglądów, które rozwalają społeczność, wielce zasmucony polecam opracowanie WHO Dokument w rozdziale nt. edukacji seksualnej dla dzieci z przedziału
wiekowego od urodzenia do 4 lat zaleca np. informowanie najmłodszych o
radości i przyjemności czerpanej z dotykania własnego ciała,
wczesnodziecięc ej masturbacji, zaleca mówienie dzieciom o tym, że
zgłębianie tożsamości płciowej jest czymś dobrym, i sugeruje, by dzieci
nabierały świadomości tego jak różnorodne są ludzkie relacje."
Cytować
+78 #336 Czy gender zagraża polityce wymuszania powołań?Stanisław 2019-06-17 20:00
https://www.youtube.com/watch?v=yPlUPEoCDHY

Cytat:
Kościół i gender. Dramatyczna walka - dla jednych żenująca i groteskowa, dla innych tragiczna w skutkach i przekładająca się na ich życie osobiste, dla jeszcze innych krucjata nader słuszna i właściwa. Oddajmy zatem głos pełnym polemicznej swady specjalistom - publicyście, filozofowi, teologowi i byłemu księdzu profesorowi Stanisławowi Obirkowi... oraz weteranowi polskiej sceny wolnomyśliciels kiej, prezesowi Towarzystwa Humanistycznego i naszemu redaktorowi Andrzejowi Dominiczakowi.R ozmowa trwa godzinkę, ale osoby zainteresowane tematem nudzić się nie będą z pewnością...
Cytować
-79 #335 kij ma dwa końceMłotkowy 2019-06-17 19:42
Niestety tym młotkiem można się samemu walnąć w łeb.
https://www.dw.com/pl/geniusze-na-dopalaczach/a-5009240
Szczególnie polecam ostatnie zdanie.
Cytować
-81 #334 znowu te same skopiowane tekstyLolo 2019-06-17 19:26
Cytuję Ministrant Były:
Moim zdaniem,problem może leżeć we wszelkich zakłamanych religejnych organizacjach które:
1.Głoszą jako świętą prawdę,że ich założyciel był nieślubnym synem boga(a ojca wszystkich ludzi,więc z córką swoją nieletnią -czytaj;kazirodztwo)tj.11-letnią narzeczoną biednego łatwowiernego wyznawcy(-czytaj;cudzołóstwo).
2.Najwyższy uczynił to wbrew jej dziecięcej woli wymuszając zajście z nim w ciążę,wszechmogącą siłą swego boskiego autorytetu,pod postacią gołębia zwanego nomen omen spirytusem.
Pamiętając o związku alkoholizmu z przestępczością,zwłaszcza seksualną,współczesne badania wykazują,że w odchodach tych ptaków roznoszone są borna-wirusy powodujące rozwój schizofrenii.
3.Zrobił tak mimo,że swoim wyznawcom sam zakazał:cudzołóstwa,kazirodztwa i pedofilii jako grzechów śmiertelnych,które o zgrozo,w jego przypadku mają świadczyć o jego boskiej nadprzyrodzonej naturze jako autora tych przestępstw,(czytaj dualizm moralny i zakłamana ideologia sekciarska).
4.Być może podświadoma lub zamierzona selekcja do tych organizacji oparta na powyższej propagandzie boskości seksu z nieletnimi,
-wzmocniona chorobliwie nie rozładowanym napięciem seksualnym ks.katechetów,
-umyślnie kumulowanym przez doktrynalne tłumienie aktywności seksualnej kapłanów,
powoduje,że szczególnej indoktrynacji tzw.powołania do zawodu księdza podlegają:
-bezbronne dzieci,
-z typowymi dla okresu dojrzewania płciowego wahaniami identyfikacji płciowej,
-z biednych rodzin,
-uzależnionych od religii niskim statusem społecznym i brakiem wykształcenia,
-w tym nowoczesnej wiedzy o wielopłciowej seksualności człowieka i zasadach obrony przed zakusami pedofilii?
Czy LGBTQ uświadamia i pozwala cieszyć się seksem bez manipulacyjnego nadzoru religii pozbawiając zakłamanych pobożnych pedofili narzędzi nacisku i wyzysku?


Powtarzasz się.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież