Kolędowo i świątecznie w Miętnem

Opublikowano: 17 grudzień 2018, 18:11 Kategoria Kultura
miętneboże narodzenieszkoła muzycznabestvocalstudiokolędy

Dwa koncerty, wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Garwolinie oraz BestVocalStudio odbędą się w tym tygodniu w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

W klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza 19 grudnia w środę do wspólnego kolędowania z Chórem Villanella oraz uczniami i nauczycielami Szkoły Muzycznej w Garwolinie.

Szkoła muzyczna I stopnia w Garwolinie wydała właśnie pierwszą płytę w historii szkoły.   - Znajdują się na niej kolędy w najpiękniejszym,  bo dziecięcym wykonaniu. Niektóre zaskakują aranżacją, inne brzmią tradycyjnie. Mamy nadzieję, że umilą państwu czas Bożego Narodzenia i sprawią wiele radości – zachęca do udziału w koncercie dyrygent i założyciel chóru Villanella Marta Zdrajkowska.

Autorem wszystkich opracowań kolęd jest Ryszard Alzin – pianista i kompozytor młodego pokolenia, stypendysta „Contemporary Performance and Composition”, nauczyciel klasy fortepianu Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie.  Reżyserią dźwięku i masteringiem zajął się Marcin Guz. Fotografie na płytę wykonał Łukasz Lipski, a rysunek na okładkę Alicja Turaj. Projekt graficzny krążka jest autorstwa Wojciecha Kulika. Nagrań dokonano w październiku w kaplicy kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

- Chór Vilanella istnieje od 2007 roku. Wraz z rozwojem szkoły, z kilkuosobowego składu, ewoluował do obecnego kształtu. Aktualnie liczy ok. 30 chórzystów. Zespół wykonuje muzykę a cappella, a także z towarzystwem fortepianu, organów oraz zespołów kameralnych i orkiestry. Założycielem i dyrygentem chóru jest Marta Zdrajkowska. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina. Swoją ścieżkę zawodową związała z chóralistyką oraz edukacją muzyczną, jako dyrygent, autor podręczników oraz nauczyciel  – informuje dyrektor Szkoły Muzycznej Radosław Mitura.

- Serdecznie zapraszamy do Miętnego. Wysłuchają państwo kolęd, nie tylko w wykonaniu chóru. Zaprezentują się także specjalni goście. Będzie wokalnie. Będzie instrumentalnie. Będzie magicznie. Spotkajmy się w dworku w Miętnem, ale wspólnie dzielić się radością z nadchodzących Świąt – dodaje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

19 grudnia, środa, godz. 18.30.

Podczas koncertu będzie możliwość zakupu płyty. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W Miętnem idą, idą Święta

Zbliżają się najpiękniejsze Święta w roku. To czas pełen magii, ciepła i bliskości.  - Nie wyobrażamy sobie tego czasu bez świętowania z Wami, dlatego zapraszamy 20 grudnia do Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem na wyjątkowy koncert uczniów i nauczycieli BestVocalStudio – informują organizatorzy. Wstęp wolny.

- Podczas koncertu uczniów i nauczycieli BestVocalStudio usłyszycie kolędy, piosenki świąteczne, ale także piosenki autorskie i aktorskie – informuje Aurelia Luśnia dyrektor BVS w Garwolinie.  Wokalistom towarzyszyć będą muzycy na gitarze Paweł Stankiewicz, a na pianinie Rafał Rokicki. Za przygotowanie wokalne odpowiadają Aurelia Luśnia i Katarzyna Rokicka.

- Serdecznie zapraszamy. Będzie to znakomita okazja, aby w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia spotkać się ze sobą i złożyć sobie życzenia wszelkiej pomyślności. Świąteczny nastrój stworzą dekoracje, choinki, klimat polskiego dworu, a przede wszystkim żywa muzyka, śpiew i wspólne kolędowanie – dodają dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak oraz dyrektor Szkoły Muzycznej w Garwolinie Radosław Mitura.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na koncert do dworku w Miętnem

20 grudnia w czwartek na godz. 19.00

Wstęp wolny !

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież